Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Психологічний фронт: про способи праці з почуттям провини розповіла Оксана Матласевич

15 March 2022

15 березня у Національному університеті «Острозька академія» відбулася зустріч із докторкою психологічних наук, доценткою, завідувачкою кафедри психології та педагогіки Оксаною Матласевич на тему «Почуття вини та як її зрозуміти. Способи праці».

Спікерка розповіла, що провина – це соціальна емоція, яка необхідна для того, щоб люди виживали в групі, серед інших людей. Провина виникає як реакція на вчинок, що може мати негативні або неоднозначні наслідки для інших.

«Щоб працювати з почуттям провини, насамперед необхідна психоедукація, тобто просвіта. Така робота проведеться на когнітивному рівні, щоб людина чітко усвідомила причини провини, перед ким вона виникла. Якщо є можливість змінити ситуацію, компенсувати шкоду, то потрібно це зробити. Люди, які переживають провину, потенційно наділені властивостями, рисами й прагненнями зробити щось позитивне»,

зазначила Оксана Матласевич.

Також, спікерка розповіла про цикли емоцій під час війни, поділилася зі студентами практичними порадами, як подолати почуття провини і знайти для цього ресурси. Наприкінці зустрічі Оксана Матласевич зазначила, що зараз в умовах війни ми можемо допомагати одне одному підтримкою й вірою.

Враженнями від зустрічі поділилася помічниця ректора з освітнього менеджменту, заступниця відповідального секретаря Приймальної комісії Юлія Харчук: 

«Такі зустрічі дуже потрібні, бо, мабуть, кожен із нас певною мірою переживає провину. Часто необхідно працювати з людьми, наприклад, вступниками, абітурієнтами, переселенцями, які теж відчувають провину. Тому важливо мати ресурси й енергію, щоб допомагати цим людям».

До слова, у рамках психологічної служби відбуваються групи підтримки для всіх охочих у понеділок, середу й п'ятницю о 20.00. Доєднатися можна за покликанням: https://meet.google.com/une-cxrw-ove

 

Читайте також: