В Острозькій академії говорили про бібліотечні інформаційні ресурси

14.09.2022

14 вересня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся семінар «Бібліотечні інформаційні ресурси: підтримка освіти, досліджень, науки». Спікерки – завідувачка кафедри інформаційно-документних комунікацій, кандидатка історичних наук, доцентка Ганна Охріменко; юрисконсульт НаУОА Тетяна Лотиш; директорка Наукової бібліотеки Галина Цеп’юк.

Під час семінару було представлено основні бібліотечні сервіси й навчальні платформи Острозької академії:

• АБІС Koha – можливості користувачам, зокрема формування списків літератури для навчально-освітнього процесу й популяризації науки кафедральних досліджень;
  • використання системи Litpro – контроль за забезпеченням навчальних курсів університету відповідною літературою, управління списками предметів і навчальних курсів по спеціальностях, доступ до електронних підручників студентам і викладачам;
  • цифровий архів Острозької академії, у якому представлено наукові публікації викладачів в інформаційному просторі, що сприяють розвитку освітньої та наукової діяльності;
  • навчальна платформа Moodle – система управління навчанням. Це модульне, об’єктно-орієнтоване навчальне середовище. Використовується не лише для дистанційного навчання, а й для забезпечення денної й заочної форм навчання. За допомогою цього середовища кожен викладач університету має можливість створити свій власний навчальний курс.

Також під час семінару розглянули питання авторського права й академічної доброчесності.

«Семінар сприяв комунікації й подальшій співпраці між викладачами та Науковою бібліотекою»,

підсумувала Галина Цеп'юк.