Юридичний фронт: про допомоги внутрішньо переміщеним особам розповіла Тетяна Лотиш

06.05.2022

Національний університет «Острозька академія» в рамках Фонду гуманітарної підтримки українських університетів реалізовує безкоштовний навчальний курс «Університетська спільнота підтримки».

6 травня в рамках курсу відбулася лекція «Допомоги внутрішньо переміщеним особам». Спікерка Тетяна Лотиш – викладачка кафедри цивільно-правових дисциплін, юрисконсульт НаУОА Тетяною Лотиш.

«Тема актуальна зараз, тому що з 24 лютого чимало людей були змушені покинути свої домівки. Вони отримали інший статус, який передбачає нові права, обов’язки й вимоги. Поняття внутрішньо переміщеної особи охоплює теперішню ситуацію, тобто відкриту військову агресію іншої держави»,

сказала Тетяна Лотиш.

Під час лекції спікерка розповіла про статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), його оформлення, а також програми підтримки від держави й міжнародних організацій.

За словами пані Тетяни, статус внутрішньо переміщеної особи визначається Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Основним документом, який підтверджує наданий особі статус, є довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Отримувач цього документу і власник статусу має право на допомогу й інші гарантії, передбачені чинним законодавством.

До слова, 9 травня о 15.40 відбудеться зустріч із докторкою психологічних наук, доценткою, завідувачкою кафедри психології та педагогіки НаУОА Оксаною Матласевич на тему «Як знайти внутрішню опору під час війни?». Долучайтеся за покликанням: meet.google.com/wzn-ghkh-nww