5 вересня – Міжнародний день благодійності

05.09.2022

5 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день благодійності, затверджений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 2012 року «з метою заохочення діалогу між людьми, що належать до різних цивілізацій, культур і релігій, а також солідарності зі знедоленими».

Питання благодійності в Україні стало ще більш актуальним із початком російської агресії. Війна об’єднала українців задля спільної мети – перемоги над ворогом.

Національний університет «Острозька академія» з перших днів війни націлює всі можливі ресурси для допомоги нашій державі. Зокрема, в Острозькій академії діє волонтерський центр, який акумулює й постійно надає гуманітарну допомогу воїнам Збройних Сил України й тероборони, медичним й освітнім закладам, переселенцям й усім тим, хто цього потребує.

Факультети й інститути НаУОА часто організовують благодійні збори коштів для допомоги українським захисникам.

Острозька академія продовжує підтримувати наших воїнів і передає благодійну гуманітарну допомогу для військових 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького.

Керівниця Волонтерського центру НаУОА, доцентка кафедри цивільно-правових дисциплін Інституту права НаУОА, кандидатка юридичних наук, адвокатка Ольга Балацька зазначає, що благодійність – це про Благо Діяти, що означає творити добро, віддавати краплинки допомоги тому, хто її потребує.

«Сьогодні в часи воєнного стану благочинність – один із тилів, що забезпечує боротьбу проти ворога й наближає спільну Перемогу України. Острозька академія демонструє активну позицію у цьому відношенні, оскільки будучи закладом освіти покриває потреби освітян, військових, ВПО, медичних закладів й об’єднує зусилля волонтерських осередків у благих цілях. Все буде Україна. Слава Україні!»,

додає Ольга Балацька.

Голова Братства спудеїв Лілія Павленко каже, що ще в перші дні саме студенти й випускники Острозької академії організували волонтерський штаб в Острозі.

«Пізніше, розгорнули волонтерський штаб при університеті, що активно допомагає біженцям, які приїхали в Острог, займається закупівлею військової амуніції для допомоги нашим викладачам, які вступили до лав ЗСУ»,

додає Лілія Павленко.

Лілія Павленко зазначає, що Колегія БС разом із волонтерами їздили пакувати зимові речі студентам, які, зі зрозумілих причин, не можуть їх забрати. Також було організовано аукціони для випускників і студентів, де разом зібрали 11 500 гривень і передали на Благодійний фонд Сергія Притули.

«Дякую академічній родині Острозької академії, яка завжди підтримує наші ініціативи. Закликаю й надалі бути такими активними. Запевняю, попереду вас чекають ще різні заходи і вже анонсую наступний аукціон із БФ Сашка Чемирова «Культурний опір». Слідкуйте за нашими соціальними мережами!»,

підсумовує Лілія Павленко.

Благодійність єднає людей і наближає нашу спільну перемогу над ворогом!