Випускник Острозької академії Валерій Залужний став Головнокомандувачем ЗСУ

27.07.2021

Генерал-майор Валерій Залужний – новий Головнокомандувач ЗСУ, таке призначення вчора зробив президент України Володимир Зеленський.

Валерій Федорович Залужний замінив на цій посаді генерал-полковника Руслана Хомчака.

До призначення генерал-майор очолював оперативне командування «Північ», до цього був начальником Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ — першим заступником Командувача об’єднаних сил.

У 2017 році був на посаді начальника штабу — першого заступника командувача військ оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України.

У 2009-2012 роках командував 51-ї окремою механізованою бригадою.

Військову кар’єру розпочав після закінчення загальновійськового факультету Одеського вищого об’єднаного командного училища.

У 1997 році з відзнакою завершив навчання, після чого пройшов усі щаблі військової служби від командира взводу до командира бригади.

У 2005 році вступив до Національної академії оборони України, у 2007 році закінчив навчання з золотою медаллю, призначений на посаду начальника штабу — першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади у Яворові Львівської області.

На цій посаді успішно проходив службу впродовж двох із половиною років.

Рішенням начальника Генерального штабу Збройних сил України 13 жовтня 2009 року призначений командиром 51-ї окремої механізованої бригади.

9 грудня 2019 року призначений командувачем Оперативного командування «Північ».

Упродовж 2019-2020 років навчався на магістерській програмі з міжнародних відносин Національного університету “Острозька академія”.

Щиро вітаємо Валерія Залужного і бажаємо успіхів на новій посаді!