Міжнародники провели Тиждень кар’єри

26.02.2021

У Національному університеті «Острозька академія» відбувся Тиждень кар’єри, організований кафедрою міжнародних відносин. Мета заходу – краще ознайомити студентів-міжнародників із тими сферами, в яких вони можуть працювати, адже міжнародні відносини – це не лише дипломатія, а й робота в медіа, аналітичних центрах, міжнародних організаціях тощо. Модераторами «Тижня кар’єри» були гаранти освітньо-професійних програм «Міжнародні відносини» кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Наталія Конопка та декан факультету міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор Алла Атаманенко.

Тиждень кар’єри розпочався 23 лютого зустріччю зі старшим науковим співробітником відділу проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень, кандидатом політичних наук Валерієм Кравченком, котрий окреслив основні напрями діяльності інституту та поділився власним досвідом кар’єрного росту. Наприкінці спілкування усі охочі мали можливість поставити питання спікерові.

Наступного дня відбулася зустріч із випускниками спеціальності ОПП «Міжнародні відносини». У неформальній атмосфері зі студентами спілкувалися помічник голови представництва НАТО в Україні Аліна Горбатюк, редактор суспільно-політичних програм «Українського радіо», аналітик центру «Борисфен Інтел» Роман Кот, кореспондент інформаційного агентства УНІАН Павло Степанець. Випускники розповіли студентам про власний досвід працевлаштування і дали практичні поради щодо професійного та кар’єрного розвитку.

Фінальним акордом Тижня кар’єри стало спілкування студентів факультету міжнародних відносин з директоркою дирекції «Медіацентр» ДП «Генеральна дирекція з обслуговування дипломатичних представництв», кандидатом філологічних наук Інною Хоменською.

Спікерка у своїй розповіді закцентувала увагу на важливості культурної дипломатії, адже це підтверджує досвід багатьох країн. Власне цим і займається дирекція «Медіацентр» ДП «Генеральна дирекція з обслуговування дипломатичних представництв». Інна Хоменська навела конкретні приклади із цієї сфери діяльності, зокрема це екскурсії в різні куточки України, кулінарні та художні майстер-класи, різноманітні фестивалі. Вже традиційно спілкування зі студентами відбувалося у форматі «запитання-відповідь».

«Острозьку академію я щиро люблю – як її викладачів, так і студентів. За стільки років співпраці з університетом серед співробітників є випускники академії. Це дуже хороші фахівці, якими ми пишаємося», – зауважила пані Інна.