Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Презентація Програми імені Фулбрайта в Україні в Острозькій академії

25 лютого 2021

У Національному університеті «Острозька академія» 25 лютого відбулася онлайн-презентація програм імені Фулбрайта. Цей захід був організований з ініціативи відділу міжнародних зв’язків НУОА у співпраці з Офісом Програми імені Фулбрайта в Україні. Презентацію проводила пані Інна Бариш, заступниця директора Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні та координаторка програм для студентів та молодих науковців. Під час презентації студенти та викладачі мали можливість отримати вичерпну інформацію від пані Інни щодо таких програм, як Fulbright Graduate Student Program та Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program.

Участь у презентації також взяла стипендіатка програми Fulbright Foreign Language Teaching Assistant 2019-2020 пані Тетяна Кідрук. Пані Тетяна навчалася і викладала українську мову в Університеті штату Канзас у м. Лоуренс (University of Kansas, Lawrence, KS). До програми Тетяна працювала з волонтерами Корпусу Миру США в Україні та організувала 5 освітніх таборів для підлітків віком 13-17 років на теми гендерної рівності, лідерства, проєктного менеджменту, професійної орієнтації та ін. До того ж, вона заснувала програму LEAP (Leadership Engagement Activism Program), через яку втілює освітні ініціативи та розвиває волонтерський рух Рівного. Пані Тетяна розповіла студентам та викладачам про свій досвід участі у програмі, наголосила на особливостях та на що варто звернути особливу увагу при заповненні заявки. Також особливо цікаво було дізнатись про шлях пані Тетяни після програми та як їй вдалося втілити досвід і знання, здобуті під час проходження програми, вже в Україні. 

За словами пані Інни, студенти, випускники та викладачі можуть також подаватися на міждисциплінарні напрямки. Це означає, що вони можуть навчатися не лише за спеціальністю, яку вивчали в Україні, але і спробувати свої сили у суміжних дисциплінах. Так, наприклад, зробила Даша Левченко, випускниця факультету міжнародних відносин, яка подалася на програму «Мова та кіно» і отримала диплом English and Film Studies. Після участі у програмі вона використала здобутий досвід та заснувала в Україні арт форум «Митець і місто». Щодо процесу заповнення самої заявки, то пані Тетяна та пані Інна наголосили, що у заявці та есе має простежуватись ваша особистість та мотивація. Тому досить важливо приділити особливу увагу підготовці документів для участі у програмі та бути максимально відвертим.

Пані Інна також коротко окреслила основні вимоги щодо решти програм. Презентація програм для науковців Fulbright Research And Development Program (дедлайн – 1 листопада) та Fulbright Visiting Scholar Program (дедлайн – 15 жовтня) відбудеться пізніше, тому слідкуйте за оновленнями на нашій сторінці у Facebook, Instagram та чекайте листа від відділу міжнародних зв’язків на Вашу електронну скриньку. 

Детальнішу інформацію про щорічні конкурси можна дізнатися на офіційному сайті Програми. Щоб отримати детальнішу консультацію щодо однієї з програм або детальну інформацію щодо структури есе пишіть на електронну скриньку Офісу Програми: office.ukraine@iie.org.
Пані Тетяна також люб’язно погодилась відповісти на будь-які запитання щодо програми FLTA, тому можете сміливо писати пані Тетяні на її сторінку у Facebook

«Програма імені Фулбрайта – це можливість навчатися, стажуватися, подорожувати, заглибитися у культуру США та популяризувати культуру нашої країни. Тому, шановні викладачі та студенти, не втрачайте шансу скористатися нею.» – зазначає керівник відділу міжнародних зв’язків пан Едуард Балашов.

Від імені Національного університету «Острозька академія» відділ міжнародних зв’язків висловлює щиру вдячність пані Інні Бариш, пані Тетяні Кідрук та Офісу Програми імені Фулбрайта в Україні за проведення презентації та запрошує спікерів до НУОА.