Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відзначили Всесвітній день вишиванки

20 травня 2021

У Національному університеті «Острозька академія» 20 травня відбулася низка заходів, присвячених Всесвітньому дню вишиванки, які вже стали щорічною традицією.

Як розповіла проректорка з навчально-виховної роботи, професорка Руслана Каламаж, мета свята — це поширення та актуалізація української культурної спадщини. Ювілейний 15-й рік Всесвітнього дня вишиванки присвячено українській етно-музиці та екологічним питанням, зокрема, проблемі вирубки лісів, висихання річок і забруднення довкілля пластиком.

Студенти, викладачі та працівники університету активно долучилися до акції "Академія у вишиванці", одягнувши вишитий етнічний одяг.

Також у цей день усі охочі мали можливість зробити атмосферні фото у колекції етнографії Музею історії НаУОА (мистецька галерея).

«Вишиванка – унікальний, цивілізаційний символ української нації, яку будуть завжди шанувати з покоління в покоління. Тому для Острозької академії Всесвітній день вишиванки не просто свято, а – традиція. Приємно спостерігати за тим, як наша молодь долучається до організації цього заходу, що свідчить про високий рівень свідомості та любові до Батьківщини. Я хочу, щоб наша символічна українська скриня надалі наповнювалася добробутом і щастям, щоб минули всі біди, а Україна стала справді багатою країною. Нехай цей цивілізаційний код нашої нації, вишиванка, надалі вбирає в себе тільки позитив»,

зазначив ректор НаУОА, професор Ігор Пасічник.