Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

春节快乐!!! 牛年大吉!!! Або ж,  з Китайським Новим роком!!!

12 лютого 2021

Сьогодні, 12 лютого, як мінімум, кожен п’ятий житель нашої планети святкує Новий рік. Китай, на відміно від решти світу, визначає цю дату відповідно до місячного календаря. Піднебесна та й усі «чайнатаун» найбільших мегаполісів вбираються в червоне і насолоджуються найбільш тривалими відпустками за весь рік.

Святкування Нового року там – це ціла історія, що створювалась тисячами років. Вона поєднує найдревніші міфи, усі злети і падіння імперії, родинні цінності та вірування поколінь. Святкування триває три тижні. Перший тиждень (так званий «маленький» Новий рік, 小年) – підготовка до свята і водночас задобрювання Нефритового Імператора, який все про всіх знає. Чи добре, чи погано поводилась сім’я впродовж року. Це останній шанс отримати благословення на прийдешній рік. Сім’ї, які відчувають за собою «грішки» впродовж цілого тижня виносять на поріг солодощі, бо ж тоді вуста Імператора зм’якнуть, і серце здобріє. 

В передноворічну ніч уся сім’я збирається разом. Це най-найважливіший ритуал. Обов’язково. Напередодні Китай перетворюється у справжній вулик, адже всі діти поспішають до батьків. Щосекундно продається більше тисячі квитків на потяги. В батьківській хаті готується вечеря. Традиційних страв дуже багато та усі вони лінгвістично-символічні. Особливість тут в китайській мові, де багато слів однакові за звучанням, відрізняється лише наголос. Отож, незмінно, в центрі столу, стоїть риба (найчастіше тушкована), яка символізує розкіш і багатство. Все тому, що в китайській мові риба 鱼 (yú) має ту саму вимову, що й ієрогліф 余, який позначає «надлишок» або «достаток». Також обов’язково присутні «дзяо дзи» (饺子), щось дуже схоже до наших вареників, щоправда форма трохи інша. Традиційні начинки їх – креветки, яйця або м'ясо із зеленою цибулькою. Всі члени сім’ї ліплять ці вареники разом, можуть також класти монетку в один (як символ багатства в прийдешньому році для того, хто на неї натрапить). З десертів, найчастіше присутній рисовий пудинг (年糕), знову ж таки завдяки звучанню. Це гарантія зростання прибутку та кар’єрного просування.

До речі, що дарувати чи робити впродовж новорічного вечора також залежить від специфіки мови. Наприклад, не можна дарувати годинник (бо це співзвучно із висловленням співчуття) чи ділитись грушкою (співзвучно із прощанням). 

Найкращий подарунок – «хунбао», тобто червоний конверт із грішми (навіть електронний в месенджерах). Головне, щоб червоний. Все червоне. Одяг, прикраси, традиційні ліхтарі. Давня легенда говорить, що саме цей колір колись врятував китайців від страшного чудовиська, що вирвалось із нетрів моря і мало намір знищити всіх і вся. Тому червоний – це безумовно улюблений колір, особливо в Новий Рік.

І ось, зустрівши Весну (так китайці найчастіше називають Новий рік), свято продовжується ще два тижні. Спочатку гостювання в родичів (батькові, звичайно перші, і тільки потім – до материних), далі друзі. І так до 15-го дня нового року – Фестивалю ліхтарів, коли Піднебесна палає у вогнях червоних паперових ліхтариків. 

Китайський Новий рік (або ж Свято Весни, 春节) – це також гарний привід згадати тривалу та плідну співпрацю НаУ «Острозька академія» та волонтерів Інституту Конфуція КНР. Нагадаємо, що з 2010 року, безперервно (за винятком періоду пандемії), в нашому університеті викладається китайська мова. Спочатку заняття проводив професор Фейда Вумар, а з 2016 року – Ао Лан. Також зараз триває активна робота над спільним проєктом НаУОА із Університетом Юннаня (м. Куньмін).

А всіх здобувачів вищої освіти, хто цікавиться країною драконів, запрошуємо на вибірковий курс «Сучасна політика Китаю: за посмішкою ховай меч», де у вас буде нагода заглянути в нетрі китайського світобачення.

Усіх з Китайським Новим роком!

Рік Залізного Бика може бути не легким, проте дуже динамічним!