В Острозькій академії написали Радіодиктант національної єдности

09.11.2021

Студенти, викладачі, представники адміністрації та ректор Національного університету “Острозька академія” приєдналися до написання ХХІ Радіодиктанту національної єдности. Понад 90 учасників були присутні на заході.

Ректор Національного університету “Острозька академія”, доктор психологічних наук, професор кафедри психології та педагогіки, академік Міжнародної слов'янської академії наук та АН ВШ України, заслужений працівник народної освіти України, Герой України, Ігор Пасічник, виступив із привітанням і побажав успіхів у написанні диктанту:

“Я радий, що ви долучилися до написання радіодиктанту. Таким чином ми вкотре прославляємо українську націю. Я також писатиму разом із вами. Успіхів усім!”

Віталій Максимчук, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач катедри української мови і літератури Національного університету «Острозька академія», привітав усіх учасників зі святом:

“«Мова єднання – це українська». Ці слова Олега Самойдюка уже тривалий час лунають в Україні. Сьогодні, у День української писемности та мови, ми з вами знову об’єдналися, щоби написати радіодиктант національної єдности. 445 років тому князь Василь-Костянтин Острозький зібрав мудреців із Греції, Польщі, Риму, долучив своїх самородків і об’єднав русинів навколо освіти, створивши Острозьку слов’яно-греко-латинську академію. ЇЇ діячі подарували світу скарби слов’янської писемности: Острозьку Біблію та «Грамматіки славенскія правилноє синтаґма» Мелетія Смотрицького. Саме українська мова та українська писемність і пам’ять преподобного Нестора Літописця об’єднала нас сьогодні, щоби написати радіодиктант національної єдности. Бо саме в єдності наша сила”.

Написавши диктант, усі охочі можуть надіслати його на перевірку. Час для надсилання готового тексту – астрономічна доба. Текст всеукраїнського диктанту оприлюднять на сайті "Українського радіо" 11 листопада об 11:00. Паперовий лист потрібно надіслати за адресою: м.Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб дата надсилання була не пізніше 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.

Цьогоріч автором тексту та читцем радіодиктанту-2021 є письменник Юрій Андрухович. До методичної роботи над всеукраїнським радіодиктантом національної єдності долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.