Острозька академія започатковує співпрацю із профілактики неінфекційних захворювань

04.10.2021

Завідувач кафедри громадського та фізичного здоров’я НаУОА, керівник НДЦ «Екології людини та охорони громадського здоров’я», доктор медичних наук, доцент Ігор Гущук разом із здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти взяли участь в обласній нараді в рамках україно-швейцарського проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні» («Діємо для здоров'я») 5 жовтня.

З візитом на Рівненщину завітали керівник і координатори проєкту (Джума Худоназаров, Катерина Римаренко, Ірина Скорбун), експерти Університетських клінік Женеви (Dr. David Beran, SigiriaAebischer Perone, BrunoLab), представники Всесвітньої організації охорони здоров'я і Світового Банку.

«Діємо для здоров’я», вдячні за партнерство й надання нового досвіду представникам проєкту. Сподіваємося, що спільними зусиллями буде досягнено значного успіху»,

зазначив керівник проєкту Джума Худоназаров.

Упродовж конференції обговорювали питання щодо профілактики й контролю неінфекційних захворювань: серцево-судинних хвороб, діабету, онкології й хронічних респіраторних захворювань.

Ігор Гущук наголосив, що сьогодні увесь світ стежить за пандемією COVID-19, але є інші захворювання, які мають в сотні разів більш негативні наслідки, - це неінфекційні захворювання. Тому світова спільнота має налагоджувати ефективну протидію в їх виникненні й розробляти превентивні стратегії.

«Участь у цьому заході дає можливість майбутнім магістрам за спеціальністю «Громадське здоров'я» удосконалити свої загальні й фахові компетентності за відповідною освітньо-професійною програмою щодо стратегічного управління галуззю охорони здоров’я, програмного й комунікаційного менеджменту із впровадження загальнонаціонального принципу «охорона здоров’я в усіх політиках держави», створення дієвої системи державного моніторингу за дермінантами здоров’я, покращення стану безпечного середовища життєдіяльності людини, попередження/усунення біологічних й інших загроз для громадського здоров’я, формування здорового способу життя, профілактики захворювань, збереження й зміцнення здоров’я, соціального й санітарно-епідемічного благополуччя населення в цілому»,

підсумував Ігор Гущук.

До слова, Рівненська область проявила ініціативу й реалізовуватиме Стратегію з контролю над тютюном на 2021-2025 роки.