Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Про підготовку й написання академічних текстів розповіла Ольга Балацька

04 жовтня 2021

Зустріч із кандидаткою юридичних наук, доценткою кафедри цивільно-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського Національного університету «Острозька академія» Ольгою Балацькою відбулася 4 жовтня. Лекція приурочена до тижня права. Темою було «Академічне письмо: підготовка та написання наукових текстів». 

«Коли йдеться про академічне письмо, то говоримо про культуру написання академічного тексту з дотриманням вимог до якості оформлення наукових публікацій на засадах академічної доброчесності. Мета нашого заходу - проінформувати вас про ці правила. Це допоможе вам навчитися викладати свої думки грамотно з точки зору українського ділового мовлення й професійного стандарту»,

розповідає Ольга Балацька.

Метою академічного письма є інформування науковців і здобувачів освіти усіх рівнів щодо принципів академічної доброчесності, а ще поширення правил підготовки рукописів для публікації з дотриманням етики цитування, просування практики запобігання плагіату.

«Однією із запорук успіху є правильний вибір теми дослідження. Тема має бути цікава насамперед не науковому керівнику, а вам. Ваша ініціативність й активність заохочуються. Також робота не має бути досконала. Ідеальних робіт немає, ідеальних текстів немає, ідеальних думок немає. Усі ми помиляємося. Головне — робота має бути ваша»,

додає пані Ольга.

Враженнями від лекції поділилася студентка 3 курсу Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського Анна Клокова:

«Тема академічного письма в сучасному навчанні є доволі важливою. Я вважаю, було б краще, якби її розкривали в процесі шкільного навчання. Коли б ми вже навчалися у вищих навчальних закладах, не були б як немовлята в цій справі, не розуміючи, де і що не можна використовувати, а що можна. Це привело б до того, що люди більше оперували б своїми думками, а не тільки зважали на те, що написано в Інтернеті»,

каже Анна Клокова.