Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії провели вакцинування працівників проти COVID-19

04 June 2021

У Національному університеті «Острозька академія» упродовж 3-4 червня відбулося вакцинування від COVID-19 викладачів та працівників закладу. Імунізацію здійснили препаратом Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech для близько сто сімдесяти осіб. Відтак одним із перших, вакцину отримав ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Вакцина Comirnaty Pfizer-BioNTech проти COVID–19 — перша вакцина, яка отримала дозвіл на екстрене застосування від Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Вакцина показала свою ефективність на рівні приблизно 95% за медіанним значенням спостережень протягом двох місяців. Оцінка показала, що вакцина відповідає обов’язковим критеріям безпеки та ефективності, визначеним ВООЗ. Стратегічна консультативна група ВООЗ з імунізації рекомендує Pfizer-BioNTech як безпечну та ефективну вакцину для людей у віці від 16 років і старше, включаючи осіб старше 65 років.

Про важливість процедури вакцинації працівників та студентів закладів вищої освіти розповів помічник ректора з міжнародного співробітництва та фандрайзингу, академічний координатор Erasmus+ Едуард Балашов:

«Я одразу записався до списку осіб, які будуть щеплюватися, тому що переконаний у необхідності вакцини для власної та суспільної безпеки. Оскільки я курую міжнародну діяльність університету, то вважаю, що студентам і викладачам обов’язково потрібно вакцинуватися для того, щоб мати більше можливостей та переваг, зокрема: подорожувати, брати участь в міжнародних програмах мобільності, стажуваннях, наукових конференціях тощо»,

зазначив Едуард Балашов.

Щеплення у Острозькій академії проводила мобільна бригада медичних працівників КНП «Здолбунівський центр первинної медичної допомоги», які попередньо пройшли навчання по вакцинації препаратом Comirnaty Pfizer-BioNTech. Це сімейний лікар Богдана Поцікайло, медична сестра Дарина Приймак та медична сестра Оксана Рижук. Згідно з положенням про організацію та проведення щеплень, перед процедурою лікар вимірювала температуру, проводила огляд та цікавилася самопочуттям усіх охочих вакцинуватися.

«Я цікавився дією та ефективністю різних вакцин в світі. Ми знаємо, що ряд вакцин заборонялися. Але препарат компанії Pfizer показує добру статистику - 85 % ефективності, що дозволяє вірити у його якість. Натомість, своїм прикладом я хотів спонукати колег до цієї необхідної процедури. Тому, вакцинуюсь без сумнівів»,

додає старший викладач кафедри громадського здоров’я НаУОА, кандидат медичних наук Сергій Загородній.

Голова студентського самоврядування Острозької академії – «Братства спудеїв ОА» Олександра Олієвська погоджується з необхідністю щеплення проти Covid-19 та зазначає свої переваги у цьому:

«Як представник самоврядування, я кожного дня контактую з великою кількістю людей. І вакцина – це та гарантія спокою, якої мені бракує зараз. Я дуже сподіваюся, що вакцина буде вдалим рішенням, яке посприяє нашому майбутньому, вдалому перебуванню та навчанню в університеті»,

розповідає Олександра Олієвська.

До слова, через 28 днів для колективу Національного університету «Острозька академія» проведуть вакцинацію проти COVID-19 другою дозою Comirnaty Pfizer-BioNTech.