Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Лекція Віктора Атаманенка “Академія та розвиток ранньомодерного Острога”

02.11.2021

З нагоди 445-річчя Національного університету “Острозька академія” та в межах відкритого університету 2 листопада відбулася лекція Віктора Атаманенка, кандидата історичних наук, доцента кафедри історії ім. професора М. Ковальського НаУОА. Спікер розповів про історію становлення та розвитку Острога, роль Острозької академії в становленні міста.

Дмитро Шевчук, доктор філософських наук, професор, проректор із науково-педагогічної роботи Національного університету “Острозька академія” повідомив:

“Відкритий університет Острозької академії – це проєкт, який ми започаткували півтора роки тому. Це цикл публічних лекцій, які читають і викладачі Острозької академії, і лектори та науковці інших навчальних закладів. Особливу увагу цього року присвячено Острогіані, бо ми відзначаємо 445 років від часу заснування Острозької академії, початку історії вищої освіти в Україні та Східній Європі”.

Лектор розповів про Острог XVI-XVII століття, показавши за допомогою презентації макет тогочасного міста. Згадав спікер і про сприятливе розміщення міста біля річки. Віктор Атаманенко наголосив, що завдяки заснуванню Острозької академії розвиток міста значно прискорився:

“Раджу прочитати статтю А. Заяця “Міське суспільство Волині XVI – першої половини XVII ст.” Завдяки збільшенню чисельності населення збільшувалася кількість виробництв, розширювалася території міста, покращувався економічний розвиток”.