В Національному університеті «Острозька академія» відбулося засідання Моделі ООН

30.05.2020

Дипломатія – мистецтво ведення зовнішньої політики через перемовини.

Г. Нікольсон

У Національному університеті «Острозька академія» 30 травня 2020 року вже втретє відбулася Модель ООН. Тема засідання – реформування Ради Безпеки ООН. Подія традиційно організовується студентами факультету міжнародних відносин.

Цьогоріч захід проводивсь в онлайн-форматі з використанням платформ Google Meet та Zoom. Окрім студентів НаУОА, учасниками ділової гри була молодь із Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного університету «Одеська юридична академія», Української академії лідерства, гімназії «Києво-Могилянський колегіум», Іршавського ЗЗСО № 1.

Організатори підготували насичену та цікаву програму. Зокрема, 29 травня 2020 р. у форматі Chatham House Rule відбулась зустріч із радником з політичних питань постійного представництва України при ООН Едуардом Фесько.

«Я неймовірно вдячний тому, що ми мали можливість поспілкуватися в такому форматі. Ми тільки що мали можливість побачити справжню роботу українського кадрового дипломата, який має встановлювати багато зв’язків, тобто вибудувати ефективну комунікацію», – зазначив модератор зустрічі, доцент кафедри політології та національної безпеки НаУОА Олег Санжаревський.

Наступного дня відбулася основна частина заходу. Перед початком моделювання, із вступним словом до молодіжних делегатів звернулась декан факультету міжнародних відносин НаУОА професор Алла Атаманенко. Вона коротко охарактеризувала специфіку проблематики засідання.

«Ви як молоді, талановиті експерти маєте кваліфіковану, незаангажовану думку і тому саме ці якості вас як представників країн можуть підказати нові кроки до розв’язання проблеми реформування Ради Безпеки ООН. Бажаю учасникам успішної роботи», – наголосила Алла Атаманенко.

Після цього учасники розпочали переговорний процес. Усі делегати добре підготувались і вміло відстоювали свою позицію й точку зору. Після тривалих дискусій, адже дебати точились майже 10 годин поспіль, було ухвалено фінальний проєкт резолюції.

Усі учасниками отримали сертифікати про участь. Крім того, в ході підбиття підсумків шляхом таємного голосуванням було обрано найкращих делегатів «Online Моделі ООН в Острозькій академії – 2020». Ними стали студент факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» Роман Кіценко та студент філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Дмитро Шкурко.

«“Модель ООН в Острозькій академії” демонструє, яким складним, але водночас цікавим, є процес професійного зростання майбутнього дипломата. Участь в такому заході – важливий досвід для нас. Я надзвичайно радий, що навіть в умовах пандемії, ми змогли зібратися й обговорити актуальну проблему міжнародного життя», – зауважив Роман Кіценко.

«Для мене це третя гра і ще один крок до моєї мети стати філософом-дипломатом, поєднати трішки несумісні речі. На мою думку, наживо взяти участь було б набагато краще, однак, незважаючи на онлайн-формат, було дуже багато емоцій. Я дякую всім за гру. Це було дійсно чудово», – поділився своїми враженнями Дмитро Шкурко.

Молодіжні делегати висловлюють подяку запрошеному спікеру пану Едуарду Фесько. Організаційний комітет щиро дякує усім учасникам заходу та вдячний координатору події, доценту кафедри міжнародних відносин Наталії Конопці, декану факультету міжнародних відносин Аллі Атаманенко, доценту кафедри політології та національної безпеки Олегу Санжаревському за сприяння і допомогу в проведенні ділової гри.