Конкурс читців-декламаторів до Міжнародного дня рідної мови

24.02.2020

У Національному університеті «Острозька академія» 24 лютого відбувся конкурс читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській» до Міжнародного дня рідної мови.

Огляд-конкурс проводиться щорічно серед учнів загальноосвітніх шкіл, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів з метою розвитку дитячої та юнацької виконавської майстерності. Його організатором є Управління освіти й науки Рівненської обласної державної адміністрації.

Основними завданнями конкурсу організатори визначають:

• популяризацію творів Тараса Григоровича Шевченка у формуванні високої духовності молодого покоління;
  • збагачення репертуару читців-декламаторів, юних поетів кращими зразками національно-патріотичної лірики;
  • виявлення та підтримку учасників у відновленні та розвитку мистецтва художнього слова;
  • виявлення та підтримку талановитої молоді, схильної до поетичної творчості;
  • налагодження творчої співпраці між учасниками конкурсу та їх керівниками.

Учні острозьких шкіл № 1 і № 3 та Острозького НВК «Школа І-ІІІ ст. — гімназія» декламували поезії відомих поетів. Оцінювали учасників за віковими категоріями: молодша — 9-13 років та старша — 14-17 років. Журі у складі чотирьох осіб, серед яких, старший лаборант кафедри української мови та літератури Зоряна Шостюк, студентки-філологині Інна Кухарська, Вікторія Кухарська та методист відділу освіти міста Острога Наталія Рачук, визначили декламаторів-переможців. Головними критеріями оцінювання були майстерність виконання, дикція, сценічне втілення, виразність.

Перше місце у молодшій віковій категорії отримала Діана Стаднікова, у старшій — Валентина Лозюк.