Церква в умовах карантину: українські реалії

13.05.2020

Міжконфесійний характер, толерантність продемонстрували учасники актуального в сучасних умовах круглого столу «Церква в умовах карантину: українські реалії», що відбувся в онлайн-режимі 13 травня в Національному університеті «Острозька академія».

Теологи-практики, науковці і представники органів державного управління обговорили становище релігійних організацій в умовах надзвичайної ситуації в Україні, викликаної коронавірусною пандемією. Учасники не лише поділились досвідом різних церков в адаптації до нових умов, а й спробували спрогнозувати наслідки введення карантинних обмежень у церквах на майбутню трансформацію релігійної практики.

Участь в заході взяли науковці з Національного університету «Острозька академія» – доктор історичних наук Надія Стоколос, кандидат філософських наук Максим Карповець, кандидат історичних наук Андрій Смирнов, кандидат історичних наук Катерина Якуніна, а також запрошені спікери: Олег Блощук, керівник, ведучий Радіо Лютер; Тарас Дятлик, керівник відділу розвитку освіти ЄААА; Роман Соловій, доктор філософських наук, керівник Ресурсно-дослідного центру ЄААА, професор кафедри богослов'я та релігієзнавства НПУ імені М.П.Драгоманова; Олександр Третяк, ректор Рівненської духовної семінарії, головуючий Рівненської обласної ради християнських церков.

У результаті обговорення були підняті важливі питання: «що робить Церкву Церквою?» (Р. Соловій), «чому в умовах складної психологічної ситуації, спровокованої карантином, релігійні організації не запровадили практики духовних консультацій для населення країни» (Т. Дятлик), «наскільки зміниться релігійна практика практика церков після карантину» (А. Смирнов), «чи відбудеться світоглядна парадигма віруючих в нових реаліях постінформаційного суспільства» (М. Карповець). Учасники обговорення дійшли висновку, що відповіді на ці та інші питання стануть предметом обговорення ще не одного заходу.

Наприкінці зустрічі Олександр Третяк закликав усі релігійні організації до діалогу та порозуміння.