Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

600 колядників з усієї України фестивалили в Острозькій академії

11 січня 2020

У студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» 11 січня відбувся XV Всеукраїнський фестиваль різдвяних піснеспівів. Подію приурочили до “Всесвітнього року Біблії-2020”. 

Цьогоріч у фестивалі взяли участь 42 вокальних колективи та солісти, а це – близько шістсот учасників різних релігійних конфесій з Рівненської, Хмельницької, Тернопільської, Волинської областей.

Відкрив фестиваль хор Національного університету «Острозька академія».

Учасників та гостей фестивалю вітали благочинний Острозького району протоієрей Юрій Лукашик від імені архієпископа Рівненського та Острозького Іларіона, ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник, начальник управління освіти та науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський, голова Острозької РДА Олександр Харчук, заступниця Острозького міського голови Оксана Ситницька та нанастоятель храму, в якому відбувалося дійство, Василь Жуковський.

“Приємно, що на Рівненщині зберігають історико-культурну спадщину. Такими заходами ми розвиваємо духовність, плекаємо українську культуру та підтримуємо прадавні традиції. Бажаю всім гарного, творчого настрою, посмішок на обличчях та відчуття величності цього свята”, –  зауважив начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.

Відомий острожанин, літератор та краєзнавць Олесь Ундір присвятив цьогорічному фестивалю кілька віршованих рядків:

«Святковий січень щиро нас єднає
І фестиваль духовний квітне знов. 
Колядок і щедрівок спів лунає,
Засвідчує божественну любов…

Це нам дитятко Боже знову
Дарує радість до небес,
Щоб славив Бога рід увесь
В січневу пору пречудову. 

Різдво святкує Україна
І Томос наш - то Божий дар,
Щоб церква вільна і єдина,
Мов сонце квітла із-за хмар.

І душі так цвітуть святково,
Різдвяне сонце грає знову,
Колядок життєдайне слово.
Ісусику - людська любов».

Наприкінці заходу учасники були нагороджені дипломами та пам'ятними відзнаками.

Нагадаємо, що минулоріч на фестивалі різдвяних піснеспівів встановили рекорд України у категорії “Масові заходи” за “Найширше представлення християнських релігійних конфесій України та світських творчих колективів у прославленні Новонародженого Ісуса Христа”.