Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Як досягти успіху завдяки резилієнсу

05 листопада 2020

У Національному університеті «Острозька академія» 5 листопада, в рамках Днів кар’єри ЄС 2020, відбувся міні-тренінг на тему: «Психологічні ресурси резилієнсу у досягненні професійного успіху». Спікеркою зустрічі стала докторка психологічних наук, професорка кафедри психології та педагогіки НаУОА, директорка НЦ «Інститут саногенної педагогіки та психології» Галина Гандзілевська. Модерувала зустріч координаторка інформаційного центру ЄС при НаУОА, викладачка НаУОА Оксана Балашова.

Галина Гандзілевська розповіла, що таке резилієнс, як співвідносяться поняття професійний успіх, життєуспіх у вимірі резилієнс, які психологічні ресурси резилієнс сприяють досягненню успіху.

Резилієнс — це здатність окремих осіб, сімей і груп успішно функціонувати, адаптуватися та швидко відновлювати нормальний фізичний і психічний стан у загрозливих умовах та після пережитих стресових ситуацій.

«Я вже другий рік поспіль маю можливість ділитись своїм професійним досвідом на такому заході. Поради та вправи, які презентую сьогодні, були апробовані на бінарній лекції для освітян, яку ми проводили разом з Сергієм Штурхецьким, у рамках антикризового національного Онлайн-EdCamp 2020, та заняттях викладачів НаУОА в «Школі освітніх інновацій» та під час реалізації завдань проєкту «Скринька психологічної самодопомоги для абітурієнтів … і не тільки», ідея у створенні якого належить проректорці з навчально-виховної роботи, докторці психологічних наук, професорці Руслані Каламаж. Сподіваюсь, запропоновані техніки допоможуть учасникам пізнати свої психологічні ресурси та зорієнтують у засобах самовідновлення та розвитку задля досягнення професійного успіху» — зазначила Галина Гандзілевська

За словами психологів успіх передбачає супровід забезпечення певних потреб відчуттям розвитку, зростання (Ю.Ільїна). У вузькому значенні життєуспіх є досягненням бажаного результату у вирішенні локального життєвого завдання. У широкому ж значенні — це оцінка реалізація своєї життєвої програми, свого призначення (Л. Сохань), а тому пов’язаний конструюванням і реалізацією життєвого сценарію.

Спікерка зосередила увагу на професійному сценарії, який є складовою життєвого сценарію, окреслює міру активності особистості, прогнозує поведінкові стратегії та виражає ставлення індивіда до себе та інших. За словами Галини Гандзілевської – провідними ресурсами такого сценарію є професійні компетентності, які й сприяють досягненню успіху.

«Універсальним критерієм у визначенні моделі успіху, за Юноною Ільїною, є суб’єктивне відчуття задоволеності життєдіяльністю. А тому розгортання професійного сценарію залежить від того, як ми ставимося до себе. Окрім того, важливо навчитися трансформувати свої мрії у цілі, опиратись на свої ресурси та розвивати їх, долаючи бар’єри», — додала Галина Гандзілевська.

Також пані Галина запропонувала формули успіху, розповіла про психологічну стійкість, психологічні ресурси, емоційне благополуччя, принцип балансу, психологічні механізми захисту та презентувала 5-ть кроків, які допоможуть відновити психологічні ресурси. 1. Зупинись. 2. Зберись. 3. Оглянись назад. 4. Подивись навколо. 5. Іди своїм шляхом