Острозька академія сумує з приводу смерті Сергія Чумакова

01.12.2020

Колектив Національного університету «Острозька академія» з глибоким сумом сприйняв скорботну звістку про смерть Сергія Чумакова — заслуженого художника України.

Чумаков Сергій Леонідович, заслужений художник України (2003р.). Народився 27 жовтня 1937 року. Навчався скульптурі в художніх студіях при заводських клубах. Із 1968 р. почав виконувати професійні скульптурні роботи в ЖСК «Художник», працював у реставраційних майстернях Охорони пам’ятників, майстерні Міністерства культури УРСР. Карбував скульптуру за моделями таких майстрів: І. Кавалерідзе, В. Бородай, О. Олійник, О. Ковальов, Ф. Коцюбинський, Ю. Сінкевич, М. Грицюк, А. Фуженко, В. Міненко, В. Швецов, Б. Микитенко та ін. Перші скульптурні роботи з’явилися в 70-х роках: паркова скульптура, пам’ятники, скульптурні портрети. Шість скульптур виставлялися у США в салоні «Нью-Йорк-Арт».

Сергій Чумаков тривалий час був провідним художником Національного університету «Острозька академія». Виконував роботи для Острозького історико-культурного заповідника, створив пам'ятник князям Острозьким у Острозі та галерею скульптурних портретів видатних постатей Острозької академії, меморіальну дошку В.Чорноволу у Нетішині. Лауреат премії ім. Миколи Максися, також мав урядові нагороди й відзнаки.

Світла пам’ять про Сергія Леонідовича Чумакова назавжди залишиться у наших серцях, а його ім’я буде навіки вписане в історію Острозької академії.