Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Новий навчальний корпус урочисто відкрито!

28 November 2019

Фінальним акордом до відзначення 25-річчя відродження Острозької академії стало урочисте відкриття нового корпусу університету.

У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський, Народний депутат України Ольга Коваль, голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, протектор НаУОА Роман Василишин, голова обласної федерації профспілок Рівненщини Микола Шершун, мер міста Острога Олександр Шикер, в.о. голови Острозької РДА Людмила Козак та інші.

Зовнішній вигляд споруди поєднує в собі сучасні тенденції та архітектурні традиції середньовіччя, що є відображенням гасла відродженої Острозької академії: «Сучасна освіта крізь досвід століть». Автор проєкту — архітектор з Рівного Мирослав Чабак. Перед кампусом милує око академічна площа з унікальними скульптурами мисткині українського походження зі США Міртали Пилипенко. Також до архітектурного ансамблю новобудови входить сорокаметрова оглядова вежа імені родини Гуцуляків (меценатів університету із Канади), з якої можна помилуватися краєвидами Острога та околиць з висоти пташиного польоту.

«Сьогоднішній день — це апогей, адже ми йшли до нього 10 років та з допомогою держави змогли завершити цей корпус. Ми вираховували кожну деталь. Нове приміщення будувалося за п`ятою категорією складності, до якої, до речі, належать атомні станції. Будівельники дають йому 100 років гарантії. Новий корпус – це споруда, яка викликає захоплення», — розповів ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Такого архітектурного стилю в Україні ще немає. Тому безсумнівно, що цей шедевр стане неабиякою окрасою міста і принадою для туристів. У будівлі розміщуватимуться кабінети професорів, які проводять спільні дослідження з аспірантами і студентами, науково-дослідні лабораторії та авдиторії, обладнані за останнім словом новітніх технологій. Нещодавно розпочала роботу комп'ютерна лабораторія IT Hub як платформа для функціювання потужного науково-прикладного центру «ТВІР» — території випереджувального інноваційного розвитку, навколо якої згуртовуватиметься талановита молодь. Це буде своєрідною українською Кремнієвою долиною.

У цокольному приміщенні нового корпусу розташований АРТ-кластер, у якому за підтримки УКФ діє виставка «Ренесанс образів». У постійній експозиції АРТ-кластеру — картини щорічного літнього пленеру художників в Острозькій академії, живописна виставка «Корчі» Василя Красьохи. Також особливістю АРТ-кластеру є унікальна в Україні гліптотека зі скульптурами Міртали Пилипенко.

«Фактично, вежа нового корпусу — це міська ратуша, яка, до речі, була в центрі міста за часів князів Острозьких приблизно на тому ж місці. Зазвичай ратушу увінчує годинник. Ми вирішили, щоб циферблати годинників на нинішній ратуші були символічними. Вони поєднують герб Острозької академії та герб її засновника — князя Василя-Костянтина Острозького. Уранці там лунатиме мелодія студентського гімну Gaudeamus, яка сповіщатиме студентів про початок занять, а супроводжуватиме додому — “Ода до радості” Бетховена. Будівництво ратуші — це своєрідний подарунок для Острога та символ того, що місто повертає собі колишню славу стольного града, яке мало Магдебурзьке право», — додав Ігор Пасічник.

«Не дарма прийнято вважати, що Острозька академія — колиска української еліти. Це абсолютна правда, адже ті знання, які ми отримуємо тут, не мають жодні студенти України. Наш університет заслуговує на це розкішне приміщення нового корпусу. Я захоплююсь цими просторими авдиторіями та новітнім обладнанням, яким вони оснащені. Вважаю, що вчинок людей, які доклали руку до побудови цього шедевру, — благородний та по-справжньому героїчний», — поділився враженнями студент Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського Сергій Степанюк.

Під час урочистостей ректор університету Ігор Пасічник нагородив відзнакою академії — срібною медаллю «Василь-Костянтин Острозький» помічника ректора з адміністративно-господарської діяльності Наталію Мельничук, генерального підрядника ТзОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Регіон» Андрія Берташа та генерального проєктувальника ПАТ «РІВНЕІНВЕСТПРОЕКТ» Мирослава Чабака. Інженер технічного нагляду будівництва Василь Нічик та виконроб ТЗОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Регіон» Андрій Каленюк були відзначені медаллю «Костянтин Острозький». Подяки за значний особистий внесок у будівництво навчального корпусу отримали приватний підприємець Роман Циркалюк та будівельник Олександр Король.

Заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський із нагоди 25-річчя відродження Острозької академії урочисто вручив доценту кафедри англійської мови та літератури Світлані Новоселецькій орден княгині Ольги ІІІ ступеня. Завідувач кафедри української мови і літератури, професор, Академік Академії наук вищої школи України Іван Хом'як отримав почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

Крім цього, низку викладачів і співробітників вишу нагородили грамотами Рівненської ОДА, Рівненської обласної ради, управління освіти і науки Рівненської ОДА.