В Острозькій академії розцвіли сакури

28 квітня 2019

У парку біля Наукової бібліотеки Острозької академії квітує Алея мудрості із сакур, яку посадили до 20-річчя університету за участю Президента України Петра Порошенка.

Нагадаємо, що п’ять років тому під час урочистостей студенти і викладачі Острозької академії посадили 200 нових дерев. Утім головною окрасою бібліотечного парку стали квітучі сакури.

Як зазначив тоді ректор Острозької академії Ігор Пасічник, Алею мудрості висаджували три покоління – діти, студенти, викладачі. Цим університет хотів показати символічний зв’язок між поколіннями, а також те, як знання переходять в мудрість.

Тоді ще зовсім тендітні саджанці стали сьогодні молодими деревами із ніжно-рожевими квітами, які зачаровують п’янким ароматом.

Сьогодні сакури в університетському парку стали принадою для туристів і улюбленим місцем для фотосесій.

«Символічно, що сакури розквітли саме на Великдень. У японській культурі цвіт цих дерев передусім асоціюється з небом і хмаринками, тому на пасхальний вікенд раджу всім завітати до Острозької академії, щоб отримати естетичне задоволення і зробити класні фотографії з друзями. Це такий собі райський куточок в Острозі», – ділиться враженнями студентка гуманітарного факультету Юлія Алексеєнко.