XІV Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування»

28.03.2019

У студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» 28 березня відбулося відкриття XІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування». Тема цьогорічного фестивалю звучала так: «Слово про  Слово» (до 25 річчя відновлення Острозької академії).

На церемонії відкриття фестивалю-конкурсу з вітальним словом до учасників звернулися: ректор Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник, кандидат богослов’я, ректор Рівненської Духовної Семінарії Віталій Лотоцький, заступник начальника управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Ольга Ладюк, перший заступник голови Острозької міської ради Ольга Логвін, переможець XІІI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування – 2018», учитель етики, мистецтва та історії НВК «ДНЗ – ЗОШ I-III ст. № 15» міста Сміла, Черкаської області Олена Гладка, доктор філософських наук, професор, голова Вченої ради НаУОА Петро Кралюк. Також із короткою доповіддю  на тему: «Святе Письмо в серці і пам’яті» виступив кандидат історичних наук, доцент, викладач Національного університету «Острозька академія» Володимир Маключенко.

Участь у конкурсі «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування» беруть вихователі дошкільних закладів, вчителі загальноосвітніх шкіл, викладачі професійно-технічних і вищих навчальних закладів України, які викладають предмети духовно-морального спрямування, а саме: «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство» тощо.

Конкурсна програма фестивалю складалася з тесту на знання Святого Письма та основних віх становлення і розвитку християнства в Україні; презентації фрагменту уроку; демонстрації застосування власної творчості під час уроку або виховного заходу духовно-морального спрямування; а також висловлювання думки щодо відомих біблійних віршів, запропонованих членами журі.

«Конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» має на меті привернути увагу українського суспільства до вихователя, вчителя, викладача, який викладає предмети духовно-морального спрямування, сприяти його професійному становленню, обміну досвідом, зростанню професійної майстерності», – зазначають організатори.

За підсумками XІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» нагородили всіх учасників, що представляли 10 областей України та визначили переможців у двох номінаціях: «Учитель року» та «Вихователь року». У номінації «Вихователь року» призові місця отримали:

І місце —  Тетяна Кухарук (вихователь середньої групи Здолбунівського ДНЗ № 3 «Ладоньки» Рівненської області);

ІІ місце — Валентина Гуріна (музичний керівник та керівник гуртка «Зернятка духовності» ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» Розвазької сільської ради, Рівненської області).

У номінації «Учитель року» призові місця зайняли:

І місце —  Богдана Гора (учитель мистецтва Хмельницької приватної гімназії «Мої обрії» Хмельницької області);

ІІ місце — Діна Соколовська (учитель початкових класів та курсу «Християнська етика в українській культурі» ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 міста Ківерці, Волинської області);

ІІ місце —  Шпак Юлія (учитель англійської мови та біблійних ранкових спілкувань у 1 класах Хмельницької приватної християнської гімназії «Мої обрії» Хмельницької області);

ІІІ місце —   Ірина Офіцинська (учитель основ християнської етики Вузлівського ОНВК

«ЗОШ I-III ступенів – ліцей» Радехівського району, Львівської області).