Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Українсько-литовський проєкт «Спорт як життєве кредо для європейської молоді України та Литовської Республіки»

27 вересня 2019

На базі Національного університету «Острозька академія» з 24 по 27 вересня реалізовувався українсько-литовський проєкт «Спорт як життєве кредо для європейської молоді України та Литовської Республіки», який діяв спільно з Клайпедським державним університетом прикладних наук. Головною метою цього заходу є популяризація здорового способу життя та занять спортом серед молоді України та Литовської Республіки. 

Програма проєкту передбачала змагання учасників з таких видів спорту, як арм-реслінг, баскетбол, футбол, шахи, естафета з баскетбольним м’ячем і бігова естафета. Учасниками проєкту стали по 12 представників з обох університетів. 

«Завдяки цьому проєктові ми не тільки вдосконалили свої спортивні навички, покращили фізичну форму, а й відвідали іншу країну, що є досить корисним досвідом. Чудово було відчувати атмосферу іншого університету, особливо закордонного», – зауважила студентка Національного університету «Острозька академія» Ірина Каркіч. 

Окрім спортивної частини проєкту, студенти взяли участь в інтелектуальному змаганні «Що? Де? Коли?», а також мали нагоду поспілкуватися із ректором Острозької академії, професором Ігорем Пасічником, відвідали екскурсію Музейним комплексом нашого університету, а також замок князів Острозьких. 

«Для мене проєкт, перш за все, це можливість дізнатися більше про Україну, а також побачити країну, яку давно хотіла відвідати. Я цікавлюся спортом, тому вважаю, що виграла двічі: і приїхала на спортивний проєкт, і побувала за кордоном. Я щаслива, що мені вдалося взяти участь у цьому проєкті, буду рада повернутися сюди ще раз», – поділилася враженнями студентка Клайпедського державного університету прикладних наук Валерія Валісюк. 

По завершенню змагань юні спортсмени отримали сертифікати учасників, медалі та кубок. За результатами підсумків, перше місце здобула команда Національного університету «Острозька академія», друге місце – команда Клайпедського державного університету прикладних наук. 

Варто зауважити, що у період з 11 по 14 вересня делегація спортсменів-учасників проєкту від Острозької академії відвідала Клайпедський державний університет прикладних наук. Там відбулися змагання з дартсу, футболу, баскетболу, стрільби з пневматичної зброї, а також бігові естафети. Студенти взяли участь в різноманітних тренінгах, а також прослухали лекцію про здоровий спосіб життя. Окрім цього, молодь активно була залучена до культурної програми, що складалась із відвідувань місцевих пам’яток історії та різноманітних екскурсій.

Цьогорічний досвід проведення спортивних змагань доводить, що живе спілкування та можливість проявити себе є важливими стимулами для сучасної молоді. Національний університет "Острозька академія" щиро дякує Міністерству молоді та спорту України та Українсько-Литовській Раді обмінів молоддю, за сприяння яких було реалізовано цей проект, за підтримку талановитої молоді України та Литви.