Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

На фестивалі різдвяних піснеспівів в Острозькій академії встановили новий рекорд України

26 січня 2019

У студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького Національного університету “Острозька академія” 26 січня відбувся XIV Всеукраїнський фестиваль різдвяних піснеспівів. 

Цьогоріч колядували та щедрували на фестивалі сімдесят учасників з усіх регіонів України, серед яких хорові та родинні колективи, ансамблі, театральні гуртки, сольні виконавці, звучали також і музичні композиції на різдвяну тематику. Крім цього, присутні мали можливість побачити відеопривітання від учасників Донеччини, які в силу обставин не змогли приїхати на фестиваль.

Родзинкою цьогорічного фестивалю різдяних піснеспівів стало встановлення рекорду України у категорії “Масові заходи” за найширше представлення християнських релігійних конфесій України та світських творчих колективів у прославленні Новонародженого Ісуса Христа. До слова, це вже дев'ятий рекорд України, встановлений Національним університетом “Острозька академія”.

“Українці, як одна із найпісенніших націй у світі, здавна славлять Новонародженого Богомладенця Ісуса дзвінкими різдвяними піснеспівами — колядками і щедрівками. Щоб прославити новонародженого Ісуса Христа, сьогодні у нашому храмі ми проводимо вже вчотирнадцяте всеукраїнський фестиваль різдвяних піснеспівів. Колись мудреці зі Сходу за покликом незвичайної зірки прийшли до Віфлеєму і принесли Новонародженому Ісусу Христу свої дари: золото, ладан і миро. Так і сьогодні до Острога, нашої духовної столиці, до студентсько-викладацького храму Острозької академії, прибули колядники зі всієї України, принесли своє дзвінкоголосся і тепло сердець. Наша сьогоднішня подія має декілька цілей. Найперше — це прославити новонародженого Ісуса Христа. По друге, запросити до цього віншування рекордну кількість колядників з усієї України: дітей і дорослих. По третє, закликати представників різних християнських конфесій — православних, католиків, протестантів, об'єднатися у спільній різдвяній радості. На наше запрошення відгукнулася надзвичайно велика кількість колядників — 770 учасників і 70 колективів з усієї України. Особливістю нашого фестивалю є те, що він проводиться в умовах створення єдиної помісної автокефальної православної церкви України, в умовах отримання нею Томосу. Ми дякуємо учасникам фестивалю, його меценатам, організатором, віншувальникам, членам артистичної комісії, ведучим і всім присутнім на цьому піднесеному, радісному святі. Нехай Господь рясно благословить його проведення і кожного з нас”, — зазначив у вітальному слові організатор фестивалю, настоятель студентсько-викладацького храму преп. Федора Острозького, протоієрей Василь Жуковський.

Усі учасники отримали Першокнигу — Біблію, дипломи та солодощі. Крім цього, деяких із них спеціальним грошовим подарунком нагородив ректор Острозької академії Ігор Пасічник. Зокрема, сертифікат за найкраще хорове виконання на 5 тис. грн. отримав колектив Римо-католицької парафії Успіння Пресвятої Діви Марії (м. Острог Рівненської області), сертифікати на 1 тис. грн. за найкраще виконання різдвяних піснеспівів отримали народний художній фольклорний колектив «Джерельце» Олександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості (смт. Олександрівка Кіровоградської області, керівник: Любов Халецька) і родинний ансамбль у складі Світлани, Анни та Тетяни Олійників Полонської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (м. Полонне Хмельницької області, керівник: Тетяна Приймак), а сертифікат на 500 грн. отримав хор Євангельських Християн Баптистів Церкви «Спасіння» (м. Острог Рівненської області).

“Участь у цьому фестивалі — це передусім виховання у нашого молодого покоління духовних та патріотичних цінностей. Діти дуже люблять колядувати, адже цим ми прославляємо Бога і примножуємо наші традиції. Кожного року ми розширюємо свій репертуар новими різдвяними піснеспівами. Колядки і щедрівки — це духовна скарбниця України”, — поділилася враженнями керівник зразкового художнього хорового колективу “Співаночка” Рівненської класичної гімназії “Престиж” Ірина Нагорна.