В Острозькій академії ансамбль «Берегиня» заспівав українських пісень

25.11.2019

25 листопада в Острозьку академію завітав вокальний ансамбль «Берегиня» з села Грем’яче, Острозького району. Жіночий колектив виконав студентам факультету міжнародних відносин низку українських народних пісень.

«Таких пісень зараз дуже мало. Вони зберігаються завдяки усній творчості ваших бабусь. Їхнє знання є нашим українським джерелом», – розповідає солістка ансамблю Валентина Андрійчук.

Українські народні пісні здавна є особливістю культури нашої держави. Вагоме місце у музичній творчості відведене оспівуванню трагічних сторінок історії. Від початку формування країни є чимало подій, які потребують уваги сучасників.

«Нещодавно українці відзначали День Гідності та Свободи та День пам’яті жертв Голодоморів. Ми обрали такий репертуар, щоб пригадати та вшанувати борців за волю нашої держави та невинні смерті співвітчизників», - наголосила солістка вокального ансамблю та випускниця НаУ «Острозька академія» Оксана Бардюк.

Творчий колектив «Берегиня» вже 5 років виступає з українськими народними піснями. Жінки розповідають, це їхня справа за покликом душі. Додають, любов до України потрібно прививати з дитинства та, по-особливому, виділяють студентів. Адже в ці роки формується свідомість та самоідентичність українця.

«Саме народна творчість є зброєю українського народу. У ній передається з покоління в покоління історія держави та непереможний дух наших предків. Пісні про Богдана Хмельницького, Українську повстанську армію та сучасних героїв Небесної Сотні повинен чути кожен. Саме це єднає нас в цілісну державу», - додає завідувач кафедри історії ім. М. П. Ковальського НаУ «Острозька академія», доктор історичних наук, професор Володимир Трофимович.