Назар Мартинюк взяв участь в проекті «Митці рідного краю»

25.04.2019

Назар Мартинюк, студент IV курсу спеціальності «Історія» факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія», голова Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина, 24 квітня 2019 року взяв участь в обласному семінарі методистів, керівників методичних об’єднань, вчителів-практиків, керівників гуртків художньо-естетичних дисциплін Хмельниччини, що проходив за сприяння Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на базі Хмельницького обласного художнього музею. Методичний захід був присвячений реалізації довготривалого мистецького проекту «Митці рідного краю». До речі, проект продовжує існувати та впевнено розвиватись вже 5-й рік поспіль. Його мета – висвітлення багатогранної діяльності плеяди творчих особистостей Поділля. За підсумками проекту та роботи семінару постійно видається збірник науково-методичних матеріалів «Митці рідного краю». Назаром Мартинюком в усіх 4 збірниках, які вийшли друком на сьогодні, описано біографії Лео Мола, Лева Сибірякова, Валентини Степової, Переца Маркіша, Галини Карнафель, Людмили Кліманової, Ірини Кулик (співавтор – Ж. Беркута, методист Будинку творчості школярів Полонської ОТГ).

Цьогоріч, спільно із представниками освітянської спільноти Полонської міської об’єднаної територіальної громади, Назар презентував для учасників семінару доповідь на тему: «Василь Чумак – постать митця на тлі епохи». Сторінки життєпису й творчого шляху знаного у Подільському краї (та далеко за його межами) музиканта та педагога були представлені з елементами літературно-музичного спектаклю. Такий виступ став можливим завдяки продуктивній співпраці між Національним університетом «Острозька академія» та Полонською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 2. Педагогами цього закладу загальної середньої освіти, Тетяною Приймак та Людмилою Козирською, були на високому рівні підготовлені вокальні номери та хореографічна композиція. Публікація, присвячена Василю Чумаку, побачить світ вже у V збірнику «Митці рідного краю». Співавтором статті нашого студента є учень 10 класу Полонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, голова секції юних дослідників Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина Назар Приймак.

Н. Мартинюк від імені колегії Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин вручив для Анжели Махмутової, методиста художньо-естетичних дисциплін Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відзнаку та пам’ятні подарунки, які були люб’язно надані НДЦ «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» НаУ ОА. За активну співпрацю та постійну, безперервну участь в мистецькому проекті Назару було вручено Подяку.