Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

В Острозькій академії Брати Капранови презентували новий історичний роман

24 жовтня 2019

До Національного університету “Острозька академія” 24 жовтня завітали брати Капранови з презентацією нової книги “Паперові солдати”

Брати Дмитро та Віталій Капранови — українські письменники, публіцисти, видавці, громадські діячі. Були організаторами масштабного українського діаспорного руху. Очолили видавництво «Зелений пес», видали романи «Приворотне зілля», «Розмір має значення», «Щоденник моєї секретарки» тощо.

Історичний роман “Паперові солдати” написаний про долю художника Ніла Хасевича, який, попри важку інвалідність, активно боровся в лавах УПА.

“Це супер-герой Рівного, якого ми не знаємо в історії людства. Це людина, яка попри те, що в юності втратила ногу, зі зброєю в руках боролося в загоні УПА на саморобному протезі. Це герой, якого треба оспівувати не тільки в романах. Він повинен стати національним символом. Тому що такої стійкості та відданості більше в природі не існує.” – зазначив Віталій Капранов, письменник.

Окрім роману про Ніла Хасевича, брати представили новинку про Дмитра Яворницького, та попередньо видані - “Історію України”, “Історію церкви” у коміксах. До створення останніх долучився професор Острозької академії, історик та філософ Петро Кралюк.

“Коли брати Капранови спробували передати у коміксах історію української державності, то це було щось незвичне. Те ж саме стосується й української церкви. Саме тоді, вони звернулись до мене за консультацією з окремих питань, які стосувалися історії України. Як на мене, то вийшли цікаві книги, які користуються популярністю та кілька разів перевидавалися.” – розповів Петро Кралюк.

Після зустрічі з письменниками присутні змогли придбати вподобані книги безпосередньо – з авторськими підписами.