*

Студентів Острозької академії нагородили стипендіями і грантами від української діаспори

22 травня 2019

У Національному університеті «Острозька академія» 22 травня відбулося щорічне вручення стипендій і грантів від української діаспори студентам, аспірантам та працівникам вишу.

Зокрема, 10 студентів отримали іменні стипендії Фонду імені Володимира Кузя «За здоровий спосіб життя» (Канада). І ще 10 осіб отримали персональний грант Фонду імені Дарії Муцак-Ковальської та Михайла Ковальського (Канада), 8 – іменний грант Фонду Оксани та Ярослава Соколиків.  Стипендії призначаються студентам бакалаврської або магістерської програми університету, які мають високе почуття національної гідності та патріотизму, ведуть і пропагують здоровий спосіб життя і відзначилися активною участю у громадському, суспільно-політичному житті та науковій діяльності університету.

Стипендії і гранти вручали почесний академік Острозького Академічного Братства, племінниця засновника Фонду імені Володимира Кузя Віра Маланчій, учень і вихованець Володимира Кузя, голова організації української молоді «Пласт» Богдан Колос.

«Ми вже багато років поспіль нагороджуємо студентів вашого університету стипендіями та іменними грантами. І нам дуже приємно, що в Острозькій академії навчаються студенти, які виховуються на засадах патріотизму, любові до рідної землі, почутті відповідальності не тільки за своє життя, але й за майбутнє держави. Ми завжди раді допомагати співвітчизникам, а особливо молодому поколінню, яке формуватиме державу», – зазначила під час нагородження Віра Маланчій.

Окрім того, цьогоріч  в Острозькій академії відбулася презентація книги з історіями родин іммігрантів «Українські іммігранти на цукрових буряках», авторами якої є представники української діаспори в Канаді Орися-Роксолана Олійник та її син Вадим Олійник.  Студентам подарували примірники книги, а голова Фундації Енциклопедії України пан Олег Іванусів оголосив конкурс на краще есе за мотивами книги. За підсумками, 10 студентів Острозької академії отримали грошову винагороду від Фундації Енциклопедії України.

«Мене дуже зацікавила презентація книги. І я беззаперечно захотів прочитати її, аби дізнатися про життєві історії сімей іммігрантів,  переїзд їхніх родин до Канади та адаптацію до країни та мови тощо. Ми, українці, повинні цікавитися не тільки життям наших близьких, але усіх співвітчизників, які з різних причин були вимушені покинути рідну землю. Я радий, що представники діаспори сьогодні інвестують у майбутнє України – підтримують фінансами науковий потенціал держави», – зауважив один із переможців конкурсу студентських есе Валерій Мирончук.