Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

До Острозької академії завітав Святослав Вакарчук

21 червня 2019

Сьогодні Національний університет “Острозька академія” відвідав фронтмен гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук.

“Для мене велика честь перебувати в Острозькій академії, яка відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Приємно, що цей навчальний заклад заснований на українських традиціях. Це місце саме для мене, оскільки я дуже люблю вчитися. Бажаю вам залишатися такими як ви є — місцем знань, незалежної думки, залізних принципів, місцем, де не тільки навчають професії, а й бути справжньою людиною”, — звернувся до присутніх Святослав Вакарчук.

Під час зустрічі зі студентами і професорсько-викладацьким складом гість поділився власним баченням розвитку країни, а також відповів на низку запитань.

“Нам варто змінювати основи цієї системи, яка діяла в нашій країні. Сьогодні Україні потрібна нова політика, яка базується на простому принципі — держава має бути для людини, а не людина для держави. Закон має бути один для всіх: як для студента, так і для ректора, як для президента, так і для домогосподарки. Економіка повинна бути без олігархів, а влада підзвітна громадянам. Беззаперечним є також шлях України у Європу”, — зауважив Святослав Вакарчук.

Також значну увагу пан Святослав закцентував на баченні реформування вищої освіти й подолання корупції у цій сфері:

“Замість трьохсот закладів вищої освіти в Україні має залишитися тридцять — такого рівня, як Острозька академія. Відповідно до цього можна ефективно розподілити бюджет і дати таким чином розвиватися університетам”.

Після спілкування — традиційне фото на пам'ять та екскурсія Музеєм історії Острозької академії.