На Днях Європи в Києві показали, як виглядала Острозька академія XVI століття

19 травня 2019

У рамках відзначення 25-річчя відродження Острозької академії — найстарішого університету України та Східної Європи, 17-19 травня відбулася презентація вишу в Києві «Ренесанс Острозької академії в європейському контексті. 25 років відновлення». Захід відбувся за підтримки Українського культурного фонду.

Тисячі киян та гостей міста змогли побачити реконструкцію інтер'єру Острозької академії XVI ст., сфотографуватися на автентичному троні князів Острозьких та зробити запис гусячим пером на князівському скрипторії. Також вони ознайомилися з банерами про історію цього культурно-освітнього осередку й на основі генеалогічного дерева Острозьких мали можливість простежити родинні зв'язки фундаторки академії княжної Гальшки Острозької, королеви Франції Анни Ярославни і її доньки. Крім цього, усі охочі змогли поспілкуватися з краєзнавцем Миколою Бендюком, який розповів про останні 25 років, за які Острозька академія стала провідним університетом України.

Цього року до Днів Європи в Україні долучилися посольства Німеччини, Австрії, Франції, Бельгії, Кіпру, Естонії, Латвії, Литви, Фінляндії, Швеції, Данії, Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини, Словенії, Хорватії, Великої Британії, Представництво ЄС в Україні, а також Чорногорія, яка є кандидатом на членство в ЄС.

Серед низки іноземних посольств Національний університет «Острозька академія» став єдиним закладом вищої освіти, який представляли на фестивалі.