Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Результати Всеукраїнського конкурсу-краєзнавчої експедиції «Стежинами рідного краю»

18 березня 2019

З 26 грудня 2018 року до 10 березня 2019 року проводився Всеукраїнський конкурс-краєзнавча експедиція «Стежинами рідного краю». Його організатори: факультет міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія», кафедра історії імені професора М. П. Ковальського, Наукове товариство студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина.

Географія заходу – 147 робіт із 13 областей України. Дипломами І, ІІ, ІІІ ступеня та Подяками за оригінальність представлених досліджень було відзначено 79 робіт.

«Краєзнавчі пошуки – неймовірно цікава сфера наукових досліджень. Завдяки проведеному конкурсу школярами, вихованцями закладів позашкільної освіти та студентами було висвітлено насичену інформацію про видатних особистостей, історико-культурну спадщину та духовне життя рідного краю. Захопливими були роботи за напрямом «Мій рідний край в контексті історії України». Загалом, конкурсні роботи можна було подати в чотирьох номінаціях: «Краща наукова робота», «Краще наукове есе», «Кращий учнівський твір», «Краща публікація в друкованих ЗМІ». Подібний захід проводився нами вперше, тому ми і не очікували, що інтерес до нього буде настільки великим. Це ще раз доводить, що пізнання історії рідного краю є важливою і потрібною ділянкою сучасного освітнього процесу. Актуальними залишаються слова Максима Рильського: «Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани». Ми вдячні усім, хто долучився до нашого конкурсу і висловлюємо сподівання на плідну співпрацю в подальшому», – розповідає Назар Мартинюк, голова Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія».

Результати можна переглянути тут.