Відбувся ІІ Всеукраїнський конкурс «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра»

18 березня 2019

Науково-дослідним центром «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» Національного університету Острозька академія» спільно з факультетом міжнародних відносин університету та діючим на факультеті Науковим товариством студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина було організовано ІІ Всеукраїнський конкурс «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра», який проходив з 26 грудня 2018 року до 5 березня 2019 року.

Мета конкурсу полягала в популяризації діяльності закордонних українців, дослідженні постатей видатних представників українського зарубіжжя, збереженні історичної пам’яті та національно-патріотичному вихованню дітей та молоді. Участь в заході взяли здобувачі знань закладів загальної середньої, позашкільної та вищої освіти.

Усього було подано до розгляду 110 конкурсних робіт з 8 областей України. Переможцями було визнано 42 учасника, яким присуджено Дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня, а конкурсантів, чиї роботи вирізнялися креативним підходом, відзначено Подяками.

Цікавими та оригінальними були роботи, які подали Полонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 (Хмельницька область), Новоселицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (Хмельницька область), ОЗ НВК Асканія-Нова-гімназія Чаплинського району (Херсонська область), ОЗ Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Чаплинської селищної ради (Херсонська область), Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19 (Донецька область), Харківський коледж Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» (Харківська область).

«Конкурс став стимулом не лише для проведення наукових пошуків, а й для формування джерельної бази вивчення історії нашого зарубіжжя. Усі учнівські та студентські дослідження були розмаїтими: наукові роботи, проекти та есе, твори, публікації в друкованих ЗМІ», – коментує Назар Мартинюк, голова секції досліджень української діаспори Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина.

Організатори висловлюють щиру подяку усім, хто долучився до проведення конкурсу та плекають надію на подальшу плідну співпрацю.

Результати можна переглянути тут.