Острозька академія підписала угоду про співпрацю з Київською муніципальною академією музики ім. Р. М. Глієра

16.05.2019

Концерт студентів Київської муніципальної академії музики (КМАМ) ім. Р. М. Глієра відбувся в Національному університеті «Острозька академія» 16 травня. Захід був присвячений 25-річниці відродження Острозької академії, яке святкується цьогоріч за підтримки Українського культурного фонду.

Слухачі мали можливість почути зразки української і світової музичної спадщини від епохи бароко й до сучасності у виконанні творчих колективів КМАМ ім. Р. М. Глієра — Камерного оркестру (художній керівник і диригент — Олександр Госачинський), Ансамблю струнних інструментів ім. Л. Шухмана (художній керівник — Михайло Волков), а також солістів-вокалістів та інструменталістів. Серед родзинок програми — автентичне виконання шостого Бранденбурзького концерту Йогана Себастьяна Баха (солісти — Міла Куделіна, Олександр Юхимович (альт); партія клавесина — Анна Кільчицька), твір студентки коледжу Олени Немеш «Свято на Подолі» у власному виконанні (бандура), а також твори ректора КМАМ ім. Р. М. Глієра Олександра Злотника — «Все починається з любові», «Виноградна лоза», «Одеський Паганіні».

Окрім цього, ректор Острозької академії Ігор Пасічник та ректор КМАМ ім. Р. М. Глієра Олександр Злотник підписали угоду про творчу співпрацю між вишами.

«Відчувалося, що публіка дуже емоційно реагувала. Я вперше в Острозькій академії і мене надзвичайно захоплює ініціативність ректора Ігоря Пасічника, який живе своїм університетом. Ми будемо постійно приїжджати сюди з концертними програмами, майстер-класами. У свою чергу, викладачі Острозької академії також викладатимуть певні дисципліни нашим студентам», — зауважив Олександр Злотник.

Захід відбувся за підтримки стратегічного партнера КМАМ ім. Р. М. Глієра — Культорологічного проекту «Мистецькі експедиції» (засновниця й керівниця — Людмила Гарарук), що має на меті відродження європейських мистецьких традицій і спонукає до появи нових заради майбутнього України як європейської держави.