Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Студентки Острозької академії посіли перші місця в обласному етапі міжнародних конкурсів

12 грудня 2019

30 листопада 2019 року студентки Національного університету «Острозька академія» взяли участь в обласному  етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді ім. Т. Г. Шевченка, який відбувся в Рівненській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 13.  Гуманітарний профіль представляла п’ятикурсниця спеціальності «Українська мова і література» Тетяна Марценюк, яка виборола 1 місце. 

«Завдяки участі в цьому конкурсі я змогла доповнити своє бачення життя та творчості Тараса Шевченка новими фактами, думками. Нашим завданням цьогоріч було розвінчати усталені міфи "кріпак", "мужик" і змалювати справжнього інтелектуала, людину надзвичайно освічену, якою, власне, й був Тарас Григорович», – ділиться думками переможниця.

Відмінними результатами студентка завдячує кафедрі української мови і літературі, зокрема науковому керівникові професорові Івану Хом’якові.

З-поміж нефілологічного профілю Острозьку академію представляла першокурсниця спеціальності «Політологія» Анна Лаврінець, яка також здобула 1 місце. До конкурсу дівчину готували Лариса Мініч та Ірина Рабчук.

7 грудня в Рівненській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 24 відбувся обласний етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому студентки нашого університету також продемонстрували відмінні результати. Перше місце серед представниць гуманітарного профілю посіла п’ятикурсниця спеціальності «Українська мова і література» Віолета Немикіна. 

«Одне із завдань було на знання змін в Українському правописі. На мою думку, це слушно, оскільки зміни вже є і до них треба звикати. Хто буде це робити, якщо не філологи? Шлях до перемоги був передовсім довгим, бо я тепер аналізую й усвідомлюю, що це не результат підготовки двох тижнів, а тривалий і поступовий процес у декілька років, який може давати що далі, то ліпший результат. Якщо говорити суто про цьогорічний обласний етап, то, на мою думку, завдання були не дуже важкі, різнобічні. Принаймні вийшла з авдиторії в хорошому настрої і задоволена собою. Уважаю, що це вже маленька перемога», – розповідає Віолета Немикіна.

Готував студентку до конкурсу доктор  педагогічних наук, професор Іван Хом’як.

На цьому ж конкурсі 1 місце з-поміж представників нефілологічного профілю здобула першокурсниця спеціальності «Культурологія» Наталія Бойко (наукова керівниця – кандидатка філологічних наук, доцентка Лариса Мініч). 

Бажаємо дівчатам успіхів і високих досягнень на всеукраїнському етапі!