Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Відкрита лекція від Віталія Портникова в Острозькій академії

12 жовтня 2019

До Національного університету «Острозька академія» 12 жовтня завітав український публіцист, письменник і журналіст Віталій Портников. Для студентів та викладачів вишу, а також інших присутніх гість прочитав відкриту лекцію на тему: «4 влада: вплив; виклики; відповідальність». 

«Ми реалізовуємо проєкт – лекції в містах України, які присвячені тому, як розвивається сучасна українська журналістика. Ми розмовляємо з майбутніми журналістами та з тими, хто вже займається журналістикою. І не дарма обрали ваш університет. Адже я вважаю, що Острозька академія, зокрема Острог – приклад того, як може розбудовуватися європейське сучасне містечко, яких в Україні немає», – наголосив Віталій Портников. 

Упродовж лекції український журналіст розповідав про завдання журналістики, її принципи та реалії: 

«Я часто пояснюю студентам, що журналістика, яка просто транслює інформацію може відійти у минуле набагато швидше, ніж вони про це думають. З тієї простої причини, що важливістю трансляції може сьогодні займатися людина, яка в принципі до професійної журналістики не має ніякого відношення. Те, що завжди було сутністю репортерства, стає надбанням кожного охочого. Але залишається те, що завжди було важливою частиною нашої роботи – журналістика цінностей, журналістика авторитету, яка здатна розмовляти про важливе для суспільства і транслювати для суспільства свою візію бачення минулого і майбутнього. Ми розповідаємо сьогодні, але наслідки того будуть у майбутньому». 

Також лектор наголошував на тому, що журналісти повинні бути незалежними та об’єктивними, висвітлюючи тільки правду для своєї аудиторії. 

«Журналістика може існувати тільки там, де створенні реальні економічні умови існування. Вона не повинна використовується зацікавленими людьми для того, аби транслювати їхнє уявлення на сучасне. Важливо не стати обслуговуючим персоналом олігархів», – додав лектор.

Опісля лекції присутні спілкувалися у традиційному для Острозької академії форматі «запитання-відповідь». Мова йшла про згуртування українського суспільства навколо спільної національної ідеї, української мови та історії. 

«У нас, журналістів, публіцистів величезне завдання – розповсюджувати українську ідентичність, включаючи мову і культуру, наше уявлення про історію на всю територію нашої країни. Мені б дуже хотілося, щоб українці Одеси і Харкова, Кропивницького і Донецька визнали, що ми тут, в Україні, розмовляємо мовою українського народу. Для початку – тільки визнали. З цього починається ідентичність. А потім розпочнеться інше ставлення до країни, в якій вони живуть», – зауважив Віталій Портников. 

Наприкінці зустрічі пан Віталій Портников дав кілька головних порад для студентів-журналістів: 

«Щоб стати хорошим журналістом, представником четвертої влади, потрібно усвідомлювати цінності, на яких ця влада будується, професійно розвиватися і думати про своє майбутнє, зокрема про майбутнє країни».