Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

В Острозькій академії говорили про Революцію гідності

12 лютого 2019

У Національному університеті «Острозька академія» 12 лютого відбулася панельна дискусія «Революція гідності: історичні, політичні та безпекові аспекти», модератором якої був медіаексперт, доцент кафедри журналістики НаУОА Сергій Штурхецький. У дискусії взяли участь професор кафедри політології та національної безпеки НаУОА Юрій Мацієвський та кандидат історичних наук, вчений секретар Національної музею революції гідності Леся Онишко. Учасники дискусії говорили про події на Майдані та їх наслідки.

Під час зустрічі також відбулася презентація книги «Майдан: усна історія». Ця книга видана у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті. Проект було започатковано навесні 2014 року. На основі записаних спогадів започаткована серія друкованих видань «Майдан від першої особи».

Для студентства книгу представляв Сергій Штурхецький, який був учасником регіонального рівненського майдану. Його спогади були вміщені в книгу. Також він детальніше розповів про те, як відбувалися події на Рівненському майдані.

«Ця книга є свідченням того, що регіональні майдани були не відділені від київського, а вони становили одне ціле», – говорить Сергій Штурхецький.

Детальніше про те, як виникла ідея створити цю книгу студентам розповіла кандидат історичних наук, вчений секретар Національної музею революції  гідності Леся Онишко:

«Ця книга – збірник інтерв’ю від першої особи, де люди розповідають історії, які вони бачили і переживали впродовж усього періоду майдану».

За словами пані Лесі, з кожного регіону, який представлений у книзі, а загалом це всі області України, включно з АР Крим, було відібрано від 9 до 12 інтерв’ю. Також у книгу ввійшли деякі програмні документи Майдану, причини й мотиви, через які люди виходили на Майдан.

«У книзі дуже мало представлено інтерв’ю з боку людей, які були учасниками антимайдану. Є всього лише декілька таких інтерв’ю, і з їхніх слів ми можемо зробити висновок, що на антимайдан вони йшли з примусу», – зауважує Леся Онишко.

Також студенти прослухали лекцію від Юрія Мацієвського, політолога, який досліджує події на майдані. Він розповів, чому Революцію Гідності можна вважати справжньою революцією, і які ознаки на це вказують. Науковець детальніше розповів про причини і наслідки, які вона має для українського суспільства.

Упродовж лекції всі охочі могли поставити питання.