Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Новий досвід для викладачів Острозької академії

11 May 2019

Викладачі факультету романо-германських мов, економічного факультету та факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» з 1 по 10 травня 2019 року брали участь у програмі міжнародного професійного обміну, організованої міжнародним відділом CHANCE International громадської організації CHANCE BJS gGmbH (м. Берлін). Німецькі партнери запропонували програму професійного обміну для викладачів «Go non-formal!», що передбачала серію тренінгів, спрямованих на розвиток компетентностей неформального навчання та впровадження цих підходів в контексті як формальної освіти, так і окремих молодіжних обмінів.

Упродовж 10-ти днів українська команда спільно з учасниками з Німеччини та Росії знайомилися з різними аспектами неформальної освіти, обговорювали особливості проведення молодіжних обмінів, їхні складові та умови, необхідні для їх здійснення. Крім того, особливу увагу було приділено визначенню компетентностей, якими потрібно володіти учасникам, організаторам та фасилітаторам, що залучені до таких програм.

«Нам дуже приємно, що ми маємо можливість відвідати інші країни, дізнатися щось нове від фахівців у своїй справі, поспілкуватися із носіями іноземних мов. Ми вдячні організаторам, що вони не тільки наповнили програму навчанням, але й передбачили культурний відпочинок, до прикладу, екскурсію Берліном», – ділиться враженнями кандидат психологічних наук, старший викладач Олена Бєлявська.

Учасники щодня відвідували тренінги, спрямовані на розкриття  питань, пов’язаних з організацією та проведенням молодіжного обміну. Фасилітатори, які працювали на високому професійному рівні, вдало поєднували різні форми та методи роботи:  обговорення в малих групах, мозковий штурм, метод шести капелюхів, творчі завдання, а також всіляко сприяли відкритості й обміну думками, ідеями та досвідом.

«Ми не лише мали змогу обмінятися своїм професійним досвідом, але й збагатилися новими знаннями, методами та підходами до роботи з молоддю», – зауважила Інна Дацишина.

На завершальному етапі програми учасники окреслили коло можливостей для здійснення німецько-українських молодіжних обмінів та представили фонди й організації, що спеціалізуються на підтримці різноманітних молодіжних проектів.

«Участь у тристоронній міжнародній програмі щодо неформальних методів в освіті я брав вперше. Стажування було дуже  цікавим, оскільки ми вивчали цікаві підходи до розуміння нового матеріалу на основі набутих знань, вмінь та власної або ж командної креативності. Таке стажування є необхідним для викладачів, щоб пізнати нові підходи до якісного (навіть, можна сказати, в певній мірі нетипового) викладання матеріалу та «володіння аудиторією»», – зазначив кандидат економічних наук, доцент Олександр Новоселецький.

Українська команда щиро дякує організаторам проекту – CHANCE International, а саме Лілії Пішвановій, Анастасії Пушкарьовій, волонтерці Дарії Белоус за можливість підвищення кваліфікації викладачів Національного університету «Острозька академія». Окрема подяка кафедрі індоєвропейських мов за розвиток міжнародної співпраці, завдяки чому впродовж 2018-2019 років в професійних обмінах взяла участь ціла низка викладачів нашого університету.