Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Митрополит Олександр Драбинко передав Острозькій академії факсимільне видання Пересопницького Євангелія

10 червня 2019

До Національного університету «Острозька академія» 10 червня завітав духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко із презентацією книги «Українська Церква: шлях до автокефалії». До видання увійшли статті та історичні розвідки митрополита Олександра, об’єднані ідеєю канонічної незалежності (автокефалії) Православної Церкви в Україні.

Перед зустріччю зі студентами митрополит Олександр Драбинко відслужив урочистий молебень за Україну та єдність українського православ’я у студентсько-виклацькому храмі преподобного Федора Острозького. На згадку про зустріч владика подарував храмові образ апостола Андрія Первозванного з часткою честних мощів.

Неймовірним подарунком для Музею історії Острозької академії стало факсимільне видання Пересопницького Євангелія, яке видане у 2008 році з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира.

Разом із Олександром Драбинком до презентації долучилися ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості, протоієрей Георгій Коваленко та викладач Київської православної богословської академії, протоієрей Андрій Дудченко.

У традиційному для Острозької академії форматі «запитання-відповідь» присутні обговорювали питання залучення молоді до церкви, проблеми автокефалії Української церкви, майбутні плани на видання книг Фондом пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира тощо.

«Нам важливо зараз не боротися за кількість парафій, прихожан, зміну правил, а за якість православної церкви. Ми маємо збудувати справжню Євангелівську православну церкву. Саме цим займалися Князі Острозькі, створивши Острозьку академію, на базі якої писалося Пересопницьке Євангеліє», – зауважив протоієрей Георгій Коваленко.

Презентував інші видання Фонду та розповів про детальний переклад служебника «Божественна літургія святого Іоана Златоуста» протоієрей Андрій Дудченко. Про сутність книг Андрій Дудченко сказав:

«Ці книги написанні з любов’ю до церкви та віри. Книги для тих, хто прагне вірити розумно, тому що автори видань хочуть, щоб віра була осмислена».