Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Інна Єрмакова: «Ми не вміємо зчитувати фото і це основна наша проблема»

09 December 2019

У Національному університеті «Острозька академія» 9 грудня відбулася відкрита лекція «Візуальний контент медіа як інструмент маніпуляцій в контексті інформаційно-смислової війни». Спікеркою була старша викладачка кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса, фотографиня, членкиня Правління національної спілки фотохудожників України, дослідниця воєнної фотографії Інна Єрмакова.

«Я багато чула про Острозьку академію і мені було дуже цікаво її побачити. Надзвичайно люблю викладацьку роботу і це основна причина, чому я досі в системі освіти. Студенти – стимул тримати себе завжди у формі, багато читати та дізнаватися завжди щось нове. Мені було цікаво познайомитися з вашими студентами. Як на мене, на фотожурналістиці варто було б зосередити більшу увагу, враховуючи ту користь та шкоду, які вона може завдати. Загальна необізнаність в цій сфері дуже кричуща, адже низка курсів про медіаграмотність більшою мірою спрямовані на текст, а не зображення. Ми не вміємо зчитувати фото і це основна наша проблема. Як казав Едді Адамс: «Фотографії є найпотужнішою зброєю в світі. Люди вірять їм; але фотографії брешуть, навіть без маніпулювання ними. Вони – лише напівправда»», – зазначила спікерка Інна Єрмакова.

Під час лекції розглядали основні контексти використання зображення, механізми маніпуляцій ними, вплив зображення на сприйняття та формування суспільної думки. Також студенти зі спікеркою проаналізували низку кейсів щодо використання зображень в медіа як зброї інформаційно-смислової війни.

«Зустріч із пані Інною зацікавила мене передусім тому, що тема візуального контенту є надзвичайно актуальною. Досить цікаво було послухати про маніпуляції із зображеннями у медіа, лекція дуже інформативна та захоплива. На мою думку, це та інформація, якою має володіти кожний успішний журналіст», – поділилася враженнями студентка IV курсу кафедри журналістики Ілона Казімірська.