Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Тиждень української писемності та мови в Острозькій академії

08 листопада 2019

В Україні щороку 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Викладачі та студенти кафедри української мови та літератури Національного університету «Острозька академія» упродовж тижня організовували низку заходів, присвячених цій даті. 

Розпочалося святкування тижня української мови з виставки «Історія української мови в контексті історії Острозької академії».

«Ця виставка демонструє зв’язок Острозької академії та розвитку української мови. Це дуже важливо тому, що ми пов’язуємо наш університет із розвитком освіти. Потрібно пам’ятати, що в Острозькій академії працювали видатні вчені, вони створювали дуже важливі праці, які пов’язані з розвитком української мови. Перш за все, можна говорити про випускника Острозької академії Мелетія Смотрицького, який створив одну з перших граматик. Його «Граматика слов’янська» − один із найважливіших творів старожитнього слов’янського мовознавства. Також вчені Острозької академії перекладали Біблію. Традиція наукового перекладу була заснована та розвивалася в Острозі в ХVI столітті, в період існування Острозької академії. Зрештою, викладачі, такі як Дем’ян Наливайко, творили тексти розмовною мовою. Люди, які працювали в Острозькій академії, причетні до змін та розвитку української мови», − розповіла директорка Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк. 

Цього ж дня усі охочі студенти взяли участь інстаграм-челенджі. Учасникам потрібно було зняти на відео-декламацію свого улюбленого українського вірша та запостити його у соціальній мережі. 

7 листопада організатори влаштовували акції для студентів та викладачів Острозької академії, під час яких поширювали роздруковані тексти із правильним слововживанням та перевіряли знання з державної мови. 

Також викладачка кафедри української мови та літератури Зоя Столяр прочитала лекцію на тему: «Новий український правопис: що потрібно знати?». Лекторка розповідала про зміни в новій редакції «Українського правопису».

“Ми вирішили провести таку ознайомлювальну лекцію для студентів та співробітників нашого університету, оскільки цьогоріч відбулися зміни в правописі української мови. Але їх не так, як ми передбачали. В цю редакцію увійшли не всі пропоновані зміни, але на загал ця редакція відображає такі автентичні риси української мови, які було вилучено в 30-ті роки ХХ століття. І ось це є спроба повернути характерні ознаки української мови”, - зауважила Зоя Столяр. 

Окрім того, того ж дня відбувся мовний квест «Ну що б здавалося слова...» та показ українського фільму «Гіркі жнива». 

8 листопада у студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького відбулося духовно-літературна акція на тему: «Від преподобного Нестора Літописця до Ліни Костенко і далі у майбутнє». Учасник заходу цитували висловлювання не духовну тематику вершинних майстрів слова ХІІ-ХХІ століть. 

І традиційно студенти, викладачі та працівники Острозької академії 8 листопада взяли участь у 19-тому Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. Особливістю цьогорічного диктанту стало те, що автори додали до тексту слова, внесені у змінений український правопис. 

«Щороку, 9 листопада ми вшановуємо пам’ять преподобного Нестора Літописця, якого вважають батьком української словесності. Ми впевнені в тому, що зможемо опанувати іноземну мову за 6 років, але переконані, що рідну мову вивчатимемо все життя. Такі акції є дуже важливі сьогодні, коли в нашому суспільстві ще немає консолідації, коли у нас ще немає твердого переконання у тому, що мова одна, зокрема державна, коли у нас триває війна та є багато суспільних проблем. Тому ці акції мають дуже важливе об’єднуюче значення», - зазначила викладачка кафедри української мови та літератури Христина Карповець.