Олексій Костюченко взяв участь в Академії виборчої журналістики

08 липня 2019

Доцент кафедри журналістики гуманітарного факультету Національного університету “Острозька академія”, позаштатний кореспондент щоденної всеукраїнської газети “День” Олексій Костюченко став учасником Академії виборчої журналістики, яка днями відбувалася у місті Києві.

Засоби масової інформації дедалі частіше стають залежними від політичних ігор у виборчий період. Напередодні парламентських виборів актуальною постає тема висвітлення цього процесу в ЗМІ. Тому Інститут «Республіка» спільно з Громадським радіо започаткували Академію виборчої журналістики.

Під час Академії провідні фахівці, тренери/ки Громадського радіо розкрили такі теми: журналістська етика у виборчий і міжвиборчий періоди; журналістські стандарти та безпека;
права журналістів; нові політичні технології на виборах; політична реклама і «джинса»; перевірка інформації, робота з джерелами; дезінформація, маніпуляції, фейки, чорний піар, російська пропаганда; як у передвиборчих обіцянках факти відокремлювати від популізму; передвиборчі перегони і помилки журналістів та інші.

Академія проходила у межах проекту «Якісна інформація – якісний вибір», який спрямований на підвищення політичної культури серед населення України та підвищення якості інформаційного простору в період парламентських виборів.

Проект «Якісна інформація – якісний вибір» реалізовується Інститутом «Республіка» в партнерстві з Громадським радіо за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

«Під час Академії виборчої журналістики вдалося почути дуже багато цінної ексклюзивної інформації з перших вуст на тематику висвітлення виборчого процесу в медіа. Тренери і тренерки під час занять апелювали до власного досвіду, пропонували для обговорення цікаві кейси. Кожне заняття мало інтерактивний характер, а також передбачало виконання учасниками практичних завдань. Знаннями, отриманими під час Академії виборчої журналістики, обов'язково поділюся зі студентами. Приємно також було побачити серед учасників випускниць Національного університету “Острозька академія”: магістра журналістики Альону Воробйову і бакалавра Наталію Поплавську. А крім мене, місто Острог представляла також наша випускниця, редактор онлайн-видання “Район. Острог” Галина Максимчук», – розповів Олексій Костюченко.