Делегація із університету побувала на Донбас Медіа Форумі

07 вересня 2019

Понад 600 учасників із України та з-за кордону: медійники, представники влади, неурядових організацій, які співпрацюють зі ЗМІ. Стільки представників зібрав Донбас Медіа Форум-2019 у Харкові. Потужний медійний захід в Україні проводиться вже вп’яте.

Цьогоріч організатори, представники «Донецького інституту інформації» сфокусувалися на темі: «Час обирати журналістські стандарти».

Упродовж двох днів – 5 та 6 вересня учасники обговорювали цілу низку проблемних для сучасного медійного простору питань. Під час панельних дискусій йшлося про маніпуляції громадською думкою під час виборів, дезінформацію, фейкотворення, комерційні моделі регіональних медій, дотримання стандартів, проблематику журналістської освіти. Особливе місце відводилося діяльності ЗМІ на Донбасі, журналістиці в зоні військового конфлікту.

Серед учасників Форуму були також представники Рівненщини.

Так, журналіст, секретар Національної спілки журналістів України, викладач Національного університету «Острозька академія» Віталій Голубєв та викладачка кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія» Вікторія Назарук у перший день форуму обговорювали актуальні питання формальної та неформальної освіти журналістів під час панельної дискусії «Професійна підготовка журналістів: вузи, курси, школи» за модерацією незалежної журналістки Марини Курапцевої. Другого дня Віталій Голубєв долучився до дискусії про «Інформаційну та медійну грамотність громадян».

Медіаексперт, голова Незалежної медіа-профспілки України, доцент кафедри журналістики Острозької академії Сергій Штурхецький дискутував про «Гендерночутливий контент сучасних медіа».

А доцентка кафедри документознавства згадуваного університету Марія Зубарєва здійснювала організаційний супровід Форуму.

Учасники були одностайні в тому, що світ сучасних медій дуже динамічно змінюється, журналісти щоразу постають перед новими викликами в аспекті використання сучасних технологій, надшвидкого та все ж не завжди якісного поширення інформації.

Однією із болючих проблем лишається поширення недостовірних даних, свідоме чи несвідоме перекручування, нехтування професійними стандартами. Як влучно зазначила незалежна журналістка Марина Курапцева: «Журналісти також люди. Всі ми повинні мати емпатію, людяність та розуміти, що все минеться, а ми – насамперед громадяни однієї країни. Однак на першому місті має бути професійна відповідальність».

Віталій Голубєв, ділячись висновками після Форуму на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook серед іншого наголосив на персональній цінності отримуваної інформації. «Дуже часто аналіз новини варто починати не з того, чи надійне її джерело, а з того, чи потрібна вона мені взагалі - незалежно від достовірності. Що вона додасть у моє особисте інформаційне меню», - коментує журналіст.

«Цьогоріч Форум був надзвичайно представницьким, що засвідчило увагу до проблем медіа як з боку представників влади, так і світових структур. Приємно було бачити знайомі обличчя, спілкуватися із колегами з Донбасу. Мене зацікавили, в силу професійного напряму, проблеми медіаграмотності та протидії пропаганді, гендерної рівності, майбутнього журналістської освіти. Отримав чудовий майстер-клас із критичного мислення від неперевершеної професорки Тетяни Іванової, взяв участь у дискусії про журналістську освіту, виступив на панелі з дотримання стандартів гендерної рівності у медіа. Приємно було відчувати себе в потужній команді Острозької академії, зокрема, - організаційний супровід Форуму здійснювала доцентка кафедри документознавства Марія Зубарєва, у дискусійних панелях брали участь викладачі кафедри журналістики Вікторія Назарук та Віталій Голубєв», - поділився також своїми враженнями медіаексперт Сергій Штурхецький.