Студенти факультету міжнародних відносин взяли участь у щорічному польському Національному читанні

07 вересня 2019

Студенти факультету міжнародних відносин активно цікавляться культурою інших народів, протягом кількох років студіювання вивчають польську мову. Сьомого вересня вони взяли участь у 8-ому щорічному польському Національному читанні (Narodowe Czytanie - 2019) під почесним патронатом Президентської пари Республіки Польщі, яке відбулося у Державному музеї родини Косачів у Новограді-Волинському на Житомирщині. Захід  відбувся у рамках проекту "Велика польська родина", який фінансується програмою опіки Сенату Республіки Польщі над польською діаспорою та поляками за кордоном.

Цього року президентська пара запропонувала до читання вісім польських новел, одну з яких (Stefan Żeromski "Rozdzióbią nas kruki, wrony…") озвучили студентки 4 курсу спеціальності "Міжнародні відносини" Олександра Вако та Ангеліна Руденко. Прочитати новелу можна за посиланням: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/zeromski-rozdziobia-nas-kruki-wrony.html.

Почесними гостями заходу були Консули Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Йоанна Шеліга та Бартош Шеліга, а також заступник начальника відділу культури Новоград-Волинського Олеся Адамович.

"Національне читання" розпочалася з полонезу у виконанні дитячого танцювального колективу "Веселка", після чого відбулася трансляція відеозвернення Президента Польщі Анджея Дуди та першої леді Польщі Агати Корнхаузер-Дуди. Всі учасники читання отримали невеликі подарунки.