Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

«Let`s make a bridge»: проєкт зі студентами Литовської Республіки

06.09.2019

На базі Національного університету «Острозька академія» з другого по шосте вересня реалізовувався проєкт спільно з Клайпедським державним університетом прикладних наук (Литва). Грант на його реалізацію виграли колеги із Литовської Республіки у співпраці із відділом міжнародних зв’язків НаУОА. Фінансувався проєкт Радою обмінів молоддю України та Литви (Lithuania and Ukraine Council for the Exchanges of Youth). Це продовження проєкту «Let`s make a bridge», що відбувся у 2018 році, коли делегація із Острозької академії відвідала місто Клайпед.

Упродовж тижня студенти  Клайпедського державного університету прикладних наук на чолі зі співробітницею відділу Іною Берените спільно зі спудеями Острозької академії та співробітницею відділу міжнародних зв'язків НаУОА Вікторією Фурман будували своєрідний «міст  компетенцій» за допомогою неформальних методів, інтерактивних групових ігор, брали участь у семінарах, тренінгах та дискусіях, присвячених особистісному розвитку та міжкультурній комунікації (презентації країни, її звичаїв та традицій). 

 «Уже не перший рік поспіль наші студенти мають нагоду навчатися за обміном в різних університетах європейських країн. І сьогодні ми надзвичайно раді реалізовувати спільні проєкти з університетом Литовської Республіки, будувати мости між нашими країнами. Адже це чудова можливість та неоціненний  досвід як для студентів, так і для викладачів. Я бажаю вам наснаги та плідної праці. Пам’ятайте, що ваше минуле і сьогодення це є засоби, але ваша мета – це ваше майбутнє», – зазначив ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник під час зустрічі з учасниками проєкту. 

Також у межах проєкту відбувся волонтерський захід «#full_bowl», спрямований на допомогу безпритульним тваринам. Організатори розмістили в  місті спеціальні ящики, в яких острожани залишали їжу.

«Сьогодні надзвичайно актуальною є проблема безпритульних тварин. Вони потребують нашої допомоги, зокрема їжі. Ми вирішили реалізувати волонтерську акцію зі збору коштів або їжі  для собак та котів. Острожани долучилися до цієї ініціативи. Ми раді, що нам вдалося зробити для наших четвероногих друзів щось приємне. Ну і звичайно, спробували себе в ролі організаторів благодійного заходу й отримали корисний досвід, який ми можемо використати у майбутньому»,  – зауважив учасник проєкту студент Національного університету «Острозька академія» Дмитро Стретович.  

Щоб цікавіше провести дозвілля для литовських друзів, учасники проєкту також відвідали екскурсії Музеєм книги і друкарства України та Острозьким замком, аби краще відчути атмосферу не тільки закладу вищої освіти, Острозької академії, а й самого Острога. 

«Коли я вперше сюди потрапила, у серпні, то дуже захопилася Острозькою академією. Тут надзвичайно гарно: аудиторії, коридори, академічний парк, стадіон, музей. Усе таке маленьке, але вишукане, нагадує мені Оксфорд»,  – поділилася враженнями співробітниця відділу Клайпедського державного університету прикладних наук Іна Берените. 

«Я вважаю, що подібні проєкти корисні для студентів не тільки як для спеціалістів у своїй галузі, а й як для особистостей. Ми знаходимо нових друзів, створюємо спільні проєкти, у нас виникають нові спільні ідеї на майбутнє, і це чудово. Упродовж кількох днів ми знайшли багато спільного між нашими країнами, зруйнували багато стереотипів та обмінялися найцікавішими культурними особливостями. Також  покращили свої комунікативні навички, дізналися про звичаї та традиції країни-сусіда, пізнали її з середини», – прокоментував студент Клайпедського державного університету прикладних наук Тадас Ґріґаліус.