«Шевченківські читання» в Острозькій академії

05 березня 2019

У Національному університеті «Острозька академія» 5 березня відбувся щорічний конкурс декламації поезії «Шевченківські читання», приурочений  205-ї річниці з Дня народження Шевченка.

«Те, що Тарас Шевченко народився в березні – знаменно. Березень – це початок весни, пробудження, оновлення, переродження землі. Те ж саме намагався робити Шевченко впродовж життя – пробудити суспільство, збудувати нове життя», – із такими словами розпочав конкурс голова журі, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури НаУОА Іван Хом’як.

Участь у заході взяли школярі Острожчини, а також студенти нашого університету. Цьогоріч конкурс поєднав у собі духовне і матеріальне – на переможців, кращих читців поезії чекали грошові винагороди. Оцінювали виступи конкурсантів журі.

За підсумками оцінок журі, перше місце в конкурсі посіла учениця Острозької гімназії Соломія Кримінська, друге місце – студентка 2 курсу гуманітарного факультету Іванна Манелюк. І на третій сходинці – студентка 2 курсу гуманітарного факультету Юлія Зінчук. Усі інші конкурсанти отримали сертифікати учасників конкурсу.

«Шевченко був великим письменником. У його віршах звучить музика у кожному слові. Його твори відкривають українські таємниці, гідність, талант представників народу.  Я сподіваюся, що якийсь сегмент вашого серця не спить, а відгукується всіма фібрами душі, коли ви чуєте вірші Шевченка. У його творах зашифрований код нашої нації», – зауважила  професор кафедри української мови і літератури Світлана Кочерга.