Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Представники Острозької академії взяли участь в 12-му міжнародному форумі «Європа-Україна»

04 лютого 2019

У польському місті Жешув 24-25 січня відбувся 12-й міжнародний форум «Європа-Україна», який присвячений обговоренню важливих питань співпраці України та Європейського Союзу в сфері економіки, політики, безпеки, культури. Участь в ньому на запрошення компаній Greygoose Outsourcing та Foreign Personnel Service, які були організаторами HR Days в рамках форуму,взяли представники Національного університету «Острозька академія»: Дмитро Шевчук, проректор з науково-педагогічної роботи, Галина Гандзілевська, доцент кафедри психології та педагогіки, Ігор Гущук, завідувач кафедри громадського здоров’я та Богдан Сітарський, студент другого курсу спеціальності «Політологія». Зокрема, в рамках сесії HR Day Богдан Сітарський ознайомив учасників форуму із результатами соціального дослідження «Соціальний профіль українського трудового мігранта». Галина Гандзілевська презентувала результати емпіричного дослідження особливостей соціокультурної адаптації українських емігрантів та технікиїх психологічної підтримки. Ігор Гущук взяв участь в якості модератора в панельній дискусії «Навколишнє середовище та його збереження як чинник міжнародної співпраці». Дмитро Шевчук долучився в якості експерта до дискусії, присвяченої економічним, соціальним та освітнім аспектам трудової міграції.

Крім того, представники НаУОА мали можливість відвідати та взяти участь в інших панельних дискусіях, присвячених, зокрема, виборам в Україні, питанням безпеки в Європі, економічної та освітньої співпраці в регіоні Центральної та Східної Європи.

«Форум «Європа-Україна» є одним із найбільших і значущих дискусійних майданчиків у регіоні. Тут збираються відомі політики, журналісти, науковці, економісти і обговорюють актуальні питання розвитку Європи та України. Цього року закономірно велика увага була присвячена гібридним загрозам та політичній ситуації в Україні. Однак не менш актуальною проблемою є українська трудова міграція. Саме на неї ми звернули особливу увагу, оскільки нещодавно Центр соціальних досліджень НаУОА провів опитування українців, які мають досвід працевлаштування за кородоном», — зазначив проректор за науково-педагогічної роботи Дмитро Шевчук

Варто зауважити, що під час проведення форуму кожного року вручається почесна нагорода «Карпатська Європа спільних цінностей». Це відзнака, якою нагороджують видатних особистостей або інституції з Польщі та України, котрі своєю працею сприяють просуванню європейських цінностей в Центральній та Східній Європі. Цього року одним із лауреатів цієї нагороди став почесний доктор Національного університету «Острозька академія» Ян Маліцький, директор Студій Східної Європи Варшавського університету.