Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії встановлять черговий рекорд Гіннеса

02 October 2019

Із нагоди святкування 25-річчя Острозької академії 10 жовтня в університеті відбудеться встановлення рекорду Гіннеса у номінації «Найбільша лекція з археології».

Теперішній рекордсмен – префектура Аоморі, що в Японії. Цей освітній захід, який відбувся з ініціативи місцевого уряду, відвідали 283 учасники. У Національному університеті «Острозька академія» планують перевершити попередні показники та провести лекцію на тему «Середньовічний Острог, відкритий археологами» для понад 300 студентів.

«Почесним лектором під час встановлення рекорду буде науковець Богдан Прищепа, автор низки публікацій на історичну тематику, професійний археолог, що поділиться особистим досвідом проведення розкопок та розповість слухачам, наскільки цінними є археологічні знахідки, знайдені на території Острога й Острозької академії. Одразу після завершення встановлення рекорду студенти матимуть можливість перевірити отримані знання, відповідаючи на питання щодо тематики лекції, у форматі письмового тесту. Також до процедури встановлення рекорду залучені археологи-науковці з Рівненщини — випускник Острозької академії, керівник відділу історико-культурного заповідника міста Дубна Юрій Пшеничний і завідувач відділу археології та давньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею Олексій Войтюк», – розповіла проректорка з навчально-виховної роботи Національного університету “Острозька академія”, професорка Руслана Каламаж.

Лекція в Острозькій академії перевершить показники попередника за тривалістю. Увесь процес підготовки рекорду та спробу його встановлення безперервно транслюватимуть в онлайн-режимі, тому стати свідком унікальної для України події зможуть усі охочі.

Нагадаємо, що у 2014 році Національний університет «Острозька академія» став першим українським закладом вищої освіти, що потрапив до світової Книги рекордів Гіннеса у номінації «Найдовший марафон читання», присвяченого 200-річчю з Дня народження Тараса Шевченка. За 456 годин, зафіксованих на хронометрі, близько трьох тисяч учасників перечитали «Кобзар» 45 разів, а це — 11 250 творів. Крім цього, Острозька академія 10-кратний номінант Книги рекордів України.