Про творче мислення Шевченка

01 березня 2019

У Національному університеті «Острозька академія» 1 березня відбулася лекція професорки Київського національного лінгвістичного університету Тетяни Мейзерської «Особливості творчого мислення Тараса Шевченка: уява й інтуїція». Ініціатором зустрічі була кафедра української мови і літератури НаУОА.

Під час лекції студенти мали змогу поглянути на такі відомі твори Кобзаря, як «Сон», «Катерина», «Великий льох» та ін. з іншого боку. Адже Тетяна Мейзерська аналізувала їх крізь призму творчої свідомості митця. Також професорка довела, що Шевченкові було притаманне імагінативне мислення. Тобто таке, що напряму пов’язане з уявою митця.

Лекторка розповіла про постать Тараса Шевченка в аспекті мультигеніальності, довела безпосередній зв’язок його мистецької діяльності з літературною.

Дослідниця зазначила, що геніальність Шевченка варто розглядати з погляду філософії Іммануїла Канта:

«Поняття геніальності Т. Шевченка пов’язане зі сферою мистецтва. Він мав талант до творення того, чого ще немає. Саме це було одним із основних ознак поняття геніальності за Кантом».