Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Про творче мислення Шевченка

01 березня 2019

У Національному університеті «Острозька академія» 1 березня відбулася лекція професорки Київського національного лінгвістичного університету Тетяни Мейзерської «Особливості творчого мислення Тараса Шевченка: уява й інтуїція». Ініціатором зустрічі була кафедра української мови і літератури НаУОА.

Під час лекції студенти мали змогу поглянути на такі відомі твори Кобзаря, як «Сон», «Катерина», «Великий льох» та ін. з іншого боку. Адже Тетяна Мейзерська аналізувала їх крізь призму творчої свідомості митця. Також професорка довела, що Шевченкові було притаманне імагінативне мислення. Тобто таке, що напряму пов’язане з уявою митця.

Лекторка розповіла про постать Тараса Шевченка в аспекті мультигеніальності, довела безпосередній зв’язок його мистецької діяльності з літературною.

Дослідниця зазначила, що геніальність Шевченка варто розглядати з погляду філософії Іммануїла Канта:

«Поняття геніальності Т. Шевченка пов’язане зі сферою мистецтва. Він мав талант до творення того, чого ще немає. Саме це було одним із основних ознак поняття геніальності за Кантом».