Чи є майбутнє для молоді самопроголошених республік?!

31 березня 2018

У Національному університеті «Острозька академія» транслювався документальний фільм «PMR in the State of Limbo». Про самопроголошену Придністровську Молдавську Республіку знято не одне документальне та художнє кіно, але одну із найкращих робіт було представлено для спудеїв альма-матер.

«Мені була цікава тема Придністров’я, бо я бачу паралель із нашим Донбасом. Фільм був настільки цікавим, що перевершив мої очікування. Я думала, що фільм буде дуже важко дивитися, бо він є документальним», — поділилася враженнями студентка гуманітарного факультету Анна Дікун.

Також студенти мали можливість поспілкуватися із самим режисером фільму Меелісом Муху. Модератором зустрічі був проректор НаУОА Дмитро Шевчук.

«Задум продемонструвати та обговорити цей фільм у нас з деканом факультету ПІМ-у Віталієм Лебедюком народився ще рік тому. Фільм, на мій погляд, дуже добре показує, яким є життя в самопроголошених республіках, які ніким не визнаються, перебувають у (само-)ізоляції і не мають майбутнього, оскільки самі мешканці не бачать свого майбутнього, адже їхня ідентичність сконструйована, а їхня псевдо-республіка — це всього лише геополітичний проект, що постав в результаті втручання Росії. Також дуже гарне враження справив режисер фільму Мееліс Муху, який вийшов на скайп-зв’язок і взяв участь у нашому обговоренні фільму», — прокоментував Дмитро Шевчук.

Фільм естонських режисерів-документалістів Мееліса Муху і Христини Норман «PMR in the State of Limbo» з’явився на екранах кінотеатру в 2014 році. Сам фільм знімався в 2011 році перед президентськими виборами.